Kripto HaberleriHaberlerHindistan Coronavirüsle Mücadele İçin 265 Milyar Dolarlık Destek Paketini Duyurdu

Hindistan Coronavirüsle Mücadele İçin 265 Milyar Dolarlık Destek Paketini Duyurdu

Takip et

Nominal fiyatlarla dünyanın en büyük 12., satın alma gücü paritesine göre dünyanın en büyük 4. ekonomisine sahip olan Hindistan, coronavirüs pandemisiyle mücadele noktasında 265 milyar dolarlık ekonomik yardım paketi sağlanacağını açıkladı.

Başbakan Narendra Modi tarafından yapılan açıklamada söz konusu yardım miktarının ülkenin gayrisafi yurt içi hasılasının yüzde 10’una karşılık geldiğini ifade ederken bu hizmetin çiftçi, küçük işletme, işçi ve vergi mükelleflerine yönelik olduğunu dile getirdi.

Bununla birlikte yabancı şirketler için özendirici teşvikler ve yeni tesisler için vergi indirimi teklifini de içeren paketin pandemi sonrası büyük oranda düşüş gösteren yabancı yatırımcıları yeniden ülkeye çekmeye yönelik girişimler olduğu aşikar.

Geçtiğimiz ay ülkede 122 milyon kişinin işsiz kaldığı biliniyor. Maliye Bakanlığı bununla ilgili önemli bir adım atmış ve yoksullara yönelik 22 milyar dolarlık bir kurtarma paketi desteği verdiklerini açıklamıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları