HaberlerKripto Para

Hindistan’da Kripto Para Sektörü Küllerinden Doğacak!

Bugün görülen davada 2018'deki genelge yüzünden durma noktasına gelen kripto ticareti kararın mahkemece iptal edilmesiyle normale dönecek.

Hindistan’daki kripto para yatırımcılarının elini kolunu bağlayan yasayla ilgili davadan yatırımcıları memnun edecek karar çıktı.

Bilindiği gibi 2018’in Nisan ayında Hindistan Merkez Bankası tarafından çıkartılan bir genelge sebebiyle bankaların kripto para birimi borsalarına ve firmalarına hizmet vermesinin önüne geçilmiş ve  bu durum birçok yatırımcı, banka ve borsayı mağdur etmişti ama bugün görülen dava duruşmasında söz konusu genelgenin anayasaya aykırı olduğuna karar verildi.

Kripto paralar söz konusu olduğunda önde gelen ülkeler arasında yer almasına rağmen ilgili genelge yüzünden ülkedeki kripto ticareti neredeyse durma noktasına gelmişti. Aslında Merkez Bankası kripto para ticaretini doğrudan yasaklamış değildi ancak söz konusu genelge kullanıcıların kripto para erişimini dolaylı yoldan kısıtlıyordu.

Hindistan’daki kripto paralar için bir dönüm noktası niteliğindeki bu kararın genel piyasaları da önemli ölçüde  etkilemesi bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu