HaberlerKripto Para

Hindistan’daki Bilirkişiler Kripto Paralar Konusunda Çalışanları Uyardı!

Hindistan'da gündemde olan kripto para yasaklarının kullanıcıları sıkıntıya sokabileceği endişeleri artıyor.

Artık iyice hayatımızın parçası haline gelen, TV reklamlarında, billboardlarda, çeşitli haber sitelerinde görmeye alıştığımız kripto paralar konusunda temkini elden bırakmayanlar da var. Konuyla ilgili en son uyarı maaşlarını kripto paralarla alan Hindistan vatandaşlarına geldi.

Ülkedeki bazı avukatlar, çalışanlara hız ve transfer ücretleri konusunda sayısız ayrıcalık sağladığı için tercih edilmekte olan kripto paraların Hindistan hükumetinin olası tutumu karşısında büyük risk taşıdığını belirtti.

Avukatlar, söz konusu bu uyarılarında çok da haksız değiller aslında. Nitekim Hindistan hükumeti şu sıralar kripto para yasaklarını getirme hazırlığıyla gündemde.

Yasak gelmese bile ülkede gerçekleştirilen kripto para işlemlerinden çifte vergi alınacağı belirtilmiş durumda. Eğer avukatların endişeleri yerini bulursa maaşlarını kripto paralarla alan serbest sektör çalışanları büyük sıkıntı yaşayabilir ve ellerindeki tüm kripto paraları uluslararası borsalara aktarmak durumunda kalabilirler.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu