coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaHuobi Global, Çin'e Veda Ediyor!

Huobi Global, Çin’e Veda Ediyor!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Huobi Global, radikal bir kararla gündeme geldi. Çin merkezli kripto para borsası, bu yılın sonuna kadar Çin’deki tüm faaliyetlerini sonlandırma kararı aldı.

Huobi Global, zaten eylül ayından bu yana Çin’den gelen yeni kullanıcıları kabul etmeyi bırakmıştı. Bu yüzden alınan bu yeni karar çok da şaşırtıcı değil aslında.

Çin’in kripto ticaretine yönelik baskıları Huobi’nin böylesi bir karar almasında önemli bir etken olmuş gibi görünüyor. Nitekim bu yılın eylül ayında ülke genelinde tüm kripto madencilik faaliyetleri yasaklandı ve Çin hala kripto karşıtı kampanyalarına devam ediyor. Huobi Global dahil birçok şirket de ülkeden ayrılmaya hazırlanıyor.

Her ne kadar Çin Devlet Başkanı Xi Ping uygulanan tüm baskıların nedenini karbon nötrlük hedefi olarak gösterse de birçok analiste göre bu tek neden değil. Hükumetin devlet destekli dijital para birimine karşı tüm rekabeti ortadan kaldırmaya çalışmaları da önemli bir neden olarak karşımıza çıkıyor.

Öte yandan son raporlar, Huobi Global’in Singapur’da bölgesel bir merkez kurmayı planladığını ortaya koyuyor. Son zamanlarda Singapur kripto startupları için yeni bir cazibe merkezi haline gelmiş durumda. Bu yönüyle bakıldığında ülke, Huobi Global’in yeni merkezi haline gelebilir.

Tüm bunlara ek olarak Huobi, her geçen gün etki alanını artırmayı sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde yaşanan BitMart’a yönelik gerçekleştirilen siber saldırı sonrası Huobi, BitMart’tan çalınan fonların izlenmesine ve eşleştirilmesine yardımcı olacağını duyurmuştu.

Bilindiği gibi gerçekleşen saldırıda Ethereum cüzdanlarından 100 milyon, BSC cüzdanlarından ise 96 milyon dolar olmak üzere toplamda 200 milyon dolar çalınmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Çakma komünist Çin,
gözetim altındaki halkının kendinden bağımsız varlık edinmesini istemez.

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail