BlockchainHaberler

IBM’in Yeni CEO’sunun Blockchain Teknolojisini Bir Üst Seviyeye Taşıması Bekleniyor

IBM bu zamana kadarki çalışmalarıyla Blockchain teknolojisiyle ilgili sayısız patent sahibi oldu.

Nexo

Yeni IBM CEO’sunun selefinin yolundan gitmekle beraber Blockchain teknolojisini bir üst seviyeye taşıması şu sıralar kripto para kulislerinde konuşulan haberler arasında.

Arvind Krishna selefi Ginni Rometty’nin yönetici koltuğuna henüz oturdu ancak Krishna eski CEO’nun gölgesinde kalacağa benzemiyor. Öyle ki dağıtık defter teknolojisi (DLT) konusunda büyük görevler üstlenen Rometty’nin “şirketin kilit teknolojileri geliştirmede aktif rol oynayacak parlak bir teknoloji uzmanı” olarak bahsettiği Krishna, Blockchain teknolojisine yeni ve güçlü değerler katacak desek çok da iddialı bir tahmin olmaz.

Rometty’nin CEO’luğu döneminde Blockchain IBM’in öncül konuları arasında yer aldı. Yeni CEO Krishna’nın da DLT konusuyla yakından ilgili olduğu düşünüldüğünde yeni CEO’nun bundan sonra da aynı heves ve kararlılıkla yoluna devam etmesi bekleniyor. Krishna halihazırda IBM’in bulut ve bilişsel yazılımlardan sorumlu olmakla birlikte Blockchain, kuantum hesaplama, nanoteknoloji ve yapay zeka gibi alanlarda da liderlik vasfını sürdürüyor.

Bilindiği gibi IBM, bu zamana kadar attığı adımlarla ve yapay zeka, Blockchain ve kuantum hesaplama gibi teknolojik alanlarda adını önemli bir yere taşıdı ve aldığı patentlerle de önemli gelişmelere imza atarak Blockchain teknolojisine verdiği önemi defalarca kanıtladı. Teknoloji sektörünün dev ismi IBM, geçen seneki verilere göre Blockchain patentlerinin sayısını üçe katlayarak rekor seviyelere ulaşmayı başarmıştı.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı