BlockchainHaberler

İlk Blockchain Uydusu Ocak 2021’de Fırlatılacak!

Chainsat isimli proje kapsamında özel firmalara güvenli bir ağdan veri paylaşma fırsatı sunulacak.

Accubits Technologies Inc’in kurucu ortağı Jithin V G ilk Blockchain uydusuyla ilgili önemli veriler paylaştı. Chainsat isimli proje kapsamında özel firmalara güvenli bir ağdan veri paylaşma fırsatı sunulacağını açıklayan Jithin, projenin geliştirme aşamasında olduğunu, patent için ilk başvuruların yapıldığını dile getirdi. Uydunun önümüzdeki senenin ocak ayında fırlatılması bekleniyor.

Jithin’in de belirttiği gibi halihazırda şirketlerin kullanmış olduğu veri paylaşımları Blockchain teknolojisiyle  İnternet üzerinden verilerin yollamasını gerektiren bir sisteme dayanıyor. Tabii bu durumun beraberinde getirdiği bazı tehlikeler de var.

Eğer söz konusu proje başarılı şekilde gerçekleşirse en başta Hindistan’ın kuzey bölgesi olmak üzere özellikle kırsal kesimlerdeki İnternet bağlantısı sıkıntılarının da önüne geçilmiş olunacak. Ayrıca bu yolla özel şirketlerin, özellikle de bankaların hacklenme tehlikesi ortadan kalkacak ve Blockchain teknolojisinin kullanım alanı genişleyecek.

Jithin, bu ilk uydunun yukarıda saydığımız ihtiyaçlar için son derece gerekli olduğunu dile getirmekle beraber yetersiz olduğunu ve 7 uyduya daha gerek olduğunu belirtti çünkü test aşamasındaki uydunun anlık bir mesajı alıcıya ulaştırması aşağı yukarı 16 dakikalık bir zaman diliminde gerçekleşiyor. Yani bu da “anlık mesaj” mantığına zarar veriyor. Jithin’in gerekliliğini dile getirdiği toplam 8 uydunun maliyeti 10 milyon dolar. İlk uydunun parçalarını İsviçre merkezli DI Invest adlı bir şirket sağlayacak.

Eğer yeterli maddi destek ve sponsorluk hizmeti sağlanırsa söz konusu uyduların sayısı artabilir ve Jithin’in de belirttiği gibi Blockchain ağı konusundaki güvenlik problemlerinin önüne geçilebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu