HaberlerKripto Para

İlk Kripto Para Bankası Ziglu Yakında Hizmete Girecek!

Banka, geleneksel bankacılık işlemleriyle dijital bankacılık işlemlerini bir arada sunmayı hedefliyor.

2020 yeniliklerle gelmeye devam ediyor. Eski Starling Bank’ın kurucu ortağı ve CTO’su  Mark Hipperson tarafından kurulan Ziglu isimli ilk kripto para bankasının yakında hizmete girmesi bekleniyor.

Hem fiat hem de kripto para İşlemleri sunmasının yanı sıra geleneksel banka hizmetlerini de sağlayacak

Geleneksel bankacılık işlemleriyle dijital bankacılık işlemlerini bir arada sunmayı hedefleyen banka ilk önce Birleşik Krallık vatandaşları tarafından kullanılabilecek. Ayrıca banka üzerinden kripto para ticareti yapmak isteyenler belirli bir ücret ödeyecekler.

Ziglu, dijital para birimlerini daha kullanışlı hale getirme çabası güdüyor ve kullanıcıların Mastercard‘larını kullanarak kripto para harcaması yapmalarını hedefliyor.

Şu anda beta versiyonu bulunan Ziglu, e-para lisansı için İngiltere Mali Davranış Otoritesi’ne (FCA) başvurmuş durumda.

2020 için 1 milyar dolarlık işlem hacmi hedefi olan ve Londra merkezli olan Ziglu’nun yakın gelecekteki hedefleri arasında Amerika Birleşik Devletleri’ne açılma planı var.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu