Haberler

IMF, Pandemiyle Gelen Krizin Boyutlarını Değerlendirdi

Büyük Buhran'dan bu yana yaşanan en kötü resesyona tanık olduğunu belirten IMF, dar gelirli pek çok ülkenin risk altında olduğunu ifade ediyor.

Coronavirüs etkisiyle piyasalarda tam bir kriz havası hakimken Uluslararası Para Fonu (IMF), Büyük Buhran’dan bu yana yaşanan en kötü resesyona şahit olduklarını ifade etti. Dünyanın pek çok yerinde sayısız iş yeri kapandı, binlerce kişi işini kaybetti; özellikle turizm, konaklama ve ulaşım alanındaki sektörler büyük darbe aldı. Tabiri caizse küçük ve orta boy işletmeler ciddi kan baydı yaşıyor.

Buna göre Afrika başta olmak üzere Asya ve Latin Amerika’daki dar gelirli pek çok ülkenin risk altında olduğu belirtildi. Pandeminin etkisini giderek azaltması durumunda ise global ekonominin 2021’de bir nebze de olsa toparlanacağı ifade ediliyor.

IMF İdari Direktörü Kristalina Georgieva, yaşanan krizin aslında herkes için geçerli olduğunu ve yalnız geri kalmış ekonomilerde değil, gelişmekte olan hatta gelişmiş ülkelerde bile olumsuz etkilerin görüldüğünü belirtti. İçinde bulunduğumuz krizin sınır tanımadığını ifade eden Georgieva, coronavirüs sebebiyle ortaya çıkan krizin herkesi etkilediğini sözlerine ekledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu