Kripto HaberleriHaberlerİngiliz Banka Kripto Kart Ödemelerini Durdurdu

İngiliz Banka Kripto Kart Ödemelerini Durdurdu

Takip et

İngiltere merkezli dijital rekabet bankası Starling Bank, kripto ödeme faaliyetlerini askıya aldığını açıkladı. Starling, herhangi bir fiziksel şubesi bulunmaksızın tamamen online ortamda faaliyet göstermesiyle tanınıyor. Bankanın İngiltere’de 1 milyondan fazla müşterisi bulunuyor.

Dijital banka, yaptığı açıklamada kripto varlıkları “yüksek riskli” olarak sınıflandırdı. Starling, bugünden itibaren müşterilerinin kripto ile ödeme yapmasının önüne geçme kararı aldı.

Bankanın Twitter hesabı, bir müşterinin konuya dair sorduğu soruya şu cevabı verdi:

“Mali suçlar ile ilgili konumumuzu sürekli gözden geçiyoruz. Kripto aktivitesinin yüksek risk taşıdığını düşünüyoruz. Dolayısıyla bankamız üzerinden yapılan kripto bağlantılı işlemleri durdurma kararı aldık.”

Bir Starling sözcüsü, Financial Times’a verdiği demeçte haberi doğruladı. Banka yetkilisi, kripto paraların geleceğinin çok parlak olduğuna inandıklarını açıkladı, ancak mevcut konjektürde suç için sıklıkla kriptonun kullanılmasının büyük bir sorun olduğuna dikkat çekti.

İngiliz Bankalar Kriptoyu Kısıtlıyor

İngiltere’de kripto paraların nasıl düzenleneceği hala tartışma konusu. Ülke siyasetçileri, kripto paraları “suçlular için bir kaçış aracı” olarak görüyor.

Finans sektörünün en büyük bankalarından Santander’in İngiltere kolu Santander UK, ay başında müşterilerinin kripto borsalarına yaptığı para transferini kısıtlama kararı almıştı.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları