HaberlerKripto Para

İngiliz Kraliyet Ailesi Dahi Bitcoin Dolandırıcılarının Hedefi Haline Geldi!

Her fırsatta yeni bir yönteme başvuran dolandırıcılar bu sefer de İngiliz kraliyet ailesinin adını kötü emellerine alet ettiler.

Kötü niyetli kişilerin kendi çıkarları doğrultusunda türlü yollara başvurması artık alışıldık bir durum haline geldi. Söz konusu kişiler bu zamana kadar birçok ünlü ismi kötü emellerine alet etti ve ne yazık ki birçoklarının mağdur olmasına neden oldu.

Özellikle YouTube üzerinden yapılan sahte canlı yayınlarla birçoklarının kripto parası dolandırıldı kimi zaman da coronavirüs bulaştırma tehdidiyle karşı karşıya kalan kişiler korkularıyla sınandılar.

Şimdiyse İngiliz kraliyet ailesini gözlerine kestiren dolandırıcılar, Prens Harry ve Meghan Markle’ı kullanarak insanları dolandırmaya çalıştı. Sussex dükü ve düşesinin de yer aldığı yatırım şemasında dudak uçuklatan kazanç tablosunu gören yatırımcılar bir anlık gafletlerinden yararlanılarak kandırılmak istendi.

“Bitcoin Evolution” adlı yasa dışı şirketin tuzağına düşürmeye çalıştığı kişileri kraliyet ailesinin bile içinde bulunduğu bu sistem sayesinde kazanç sağlamakla kandırmak için uğraştığı ortaya çıktı. İşin düşündürücü ve bir bakıma da tehlikeli yanı ise Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un bile aynı kazanç şeması tablosuyla tuzağa düşürülmüş olması.

Uzmanlar, yatırımcı ve kullanıcıları bu tür olağan dışı kazanç vaatlerine karşı uyarmayı sürdürüyor. Bu noktada normalin üzerinde kar vaat eden İnternet siteleri ve programlara karşı uyanık olmak gerekiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu