coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerİngiltere Merkez Bankası Başkanı Kripto Paraları Riskli Görmüyor

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Kripto Paraları Riskli Görmüyor

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Mark Carney bir gelişim zirvesinde yaptığı konuşmada, kripto para sektörü hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Kripto paralar ile çok fazla yasa dışı işlem yapılmasına karşın, şu durumda piyasalar için risk teşkil etmediğini ifade etti.

Ayrıca G20 Zirvesinde’de kripto paralar için olumlu konuşan Carney, kripto paraları risk olarak görmemesinin nedenini, piyasanın hala çok küçük çaplı ve finansal sisteme bağlı olmaması ile açıkladı. Fakat İngiltere’deki bütün merciler Mark Carney ile aynı görüşte değil. Bazı kesimler kripto paraların terör finansmanında kullanıldığı belirtip risk oluşturduğunu ifade ediyor.

Ayrıca açıklamanın devamında kripto para borsalarının, saldırılara karşı savunmasız olduğu iddia edildi. Bu borsalar gerekli yasal düzenlemelere tabii olmadığı için suistimallere ve saldırılara karşı savunmasız olduğu belirtildi.

Kripto Paralar İçin Düzenlemeler Hemen Olmalı

Kripto paraların kullanımının her geçen gün biraz daha arttığını ifade eden Carney, sektörün bir an önce düzenlenmesi gerektiği savundu. Böylelikle düzenlemeler sayesinde yaşanan olumsuzluklar ve yanlış projeler de ortadan kaldırılmış olacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları