Bitcoin

İngiltere Merkez Bankasından Uyarı: “Bitcoin Değersiz Olabilir!”

Bankanın üst düzey yöneticisi yapmış olduğu değerlendirmede Bitcoin'in doğası gereği değişken olma riski taşıdığını dile getirdi.

İngiltere Merkez Bankası, yaptığı son uyarı ile Bitcoin’e yatırım yapanların tüm varlıklarını kaybedebilecekleri konusunda uyarıda bulundu.

İngiltere Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Sir Jon Cunliffe, bankacılık sektörü daha da popüler hale geldikçe Bitconi’in risklere karşı hazır olması gerektiğini belirtti. BBC’ye verdiği demeçte “Fiyatları oldukça değişken olduğundan değeri teorik veya pratik olarak sıfıra düşebilir.” dedi.

Büyük kurumların kripto varlıkları benimseme konusunda ihtiyatlı davranması gerektiğini belirten Banka, “Riskleri yönetmek, sürdürülebilir inovasyonu teşvik etmek ve finansal sistemde daha geniş bir güven ve bütünlüğü korumak ve bu hızlı büyüyen pazarlardaki gelişmeleri etkilemek için hem yurt içinde hem de küresel düzeyde gelişmiş düzenleyici ve kolluk çerçevelerine ihtiyaç vardır.” ifadelerini kullandı.

Bankanın üst düzey yöneticilerinden salı günü paylaştığı bir blog yazısında ise Bitcoin’in bir para biriminin gerektirdiği özelliklerin çoğunu yerine getiremediğini ve doğası gereği değişken olma riski taşıdığını ifade etti. Thomas Belsham, söz konusu blog yazısının devamında

Sorun şu ki geleneksel para biçimlerinin aksine Bitcoin kendisinden başka şeyleri fiyatlamak için kullanılmıyor.

diye yazdı. Öte yandan ilginç bir şekilde, 21 milyon ile sınırlanan Bitcoin kıtlığının yatırımcılar için albeni oluşturduğunu belirtmekle beraber bu özelliğin Bitcoin’i değersiz hale getirebileceğini sözlerine ekledi.

Bununla beraber kripto para piyasasının değeri geçtiğimiz ay ilk kez 3 trilyon doların üzerine çıktı ve bu oran küresel finansal varlıkların yaklaşık % 1’ini temsil ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Baris aksoy

Yaw he he yahudi godamanlari bi bitmediniz aq. zaten bankalar elinizde herşeyi soyletin tutuştunuz sisteminiz çökertecek merkeziyetsiz yapi


Başa dön tuşu