HaberlerKripto Para

İngiltere Polisinden 250 Milyon Dolarlık Kripto Para Vurgunu!

Yasa dışı kripto para ticaretiyle kıyasıya mücadele eden İngiltere bugüne kadarki en büyük operasyonu gerçekleştirdiğini açıkladı.

Kripto paraların yasa dışı kullanımının engellenmesi söz konusu olduğunda kuşkusuz İngiltere akla gelen ilk ülkeler arasında yer alıyor. Özellikle Binance’in lisanssız şekilde hizmet verdiği yönündeki iddiaları ve ülke içindeki kripto para yasaklarıyla sık sık gündeme gelen ülkede bugüne kadarki en büyük kripto para vurgunu yapıldı.

Metropolitan polisinin yaptığı açıklamada 180 milyon sterlin yaklaşık 250 milyon dolar değerinde kripto para birimine el konulduğu duyuruldu. Söz konusu operasyon bugüne kadarkilerin en büyüğü olarak kayıtlara geçerken ilgili operasyonun uzun süredir devam ettiği ve onlarca dedektifin bu işte görev aldığı bilgisi paylaşıldı.

Operasyonun başındaki dedektif Joe Ryan, söz konusu vurgunu önemli bir dönüm noktası olarak değerlendirdi ve

Bugünkü el koyma eylemimiz haziran ayı sonlarında gerçekleşen 160 milyon dolarlık kripto eylemini neredeyse ikiye katlaması ve kara para aklama operasyonunun merkezindeki kişileri ele geçirmemize vesile olması nedeniyle aylarca devam edecek olan soruşturmanın önemli bir dönüm noktasını oluşturuyor.

dedi.

24 Haziran’da da 114 milyon sterlin değerinde kripto paraya el konmuş ve 39 yaşındaki bir kadın kara para aklama şüphesiyle gözaltına alınmıştı.

Öte yandan ülkedeki kripto para şirketlerinin kara para aklamayı önleme noktasında yetersiz kaldığı, çok sayıda şirketin İngiltere Finansal Yönetim Otoritesi FCA’in şart koştuğu lisans sözleşmesine sahip olmadığı belirtiliyor. FCA, başvuruları henüz onaylanmayan şirketlerin kripto para ticaretine devam etmelerine izin vermek için geçici bir lisans rejimi getirmiş durumda. Söz konusu lisans başvuruları için ilk belirlenen tarih 9 Temmuz iken bu tarih, 31 Mart 2022’ye kadar uzatıldı. İlgili tarihin uzatılması kripto para şirketlerinin iş yapmaya devam etmesine izin vermesinin yanı sıra FCA’in de kapsamlı bir değerlendirme yapmasına yardımcı olacak.

Şu anda FCA’e kayıtlı 5 kripto para firması bulunuyor. Bunların arasında ünlü Winklevoss ikizlerine ait Gemini şirketi ile İngiliz girişim şirketi Ziglu da yer alıyor. Geçici lisans başvurusu listesinde ise onlarca başvuru olduğu ifade ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Sanane

Bu nasil bir haber basligi?


Başa dön tuşu