HaberlerKripto Para

İngiltere’nin Finansal Regülatörü Yeni Kara Listesini Açıkladı

İngiltere’nin önde gelen mali düzenleyicisi FCA, yeni uyarı listesine My Safe Market, Credit Union Fund, Olympus Global, Carter FS, STS Royals, Bitcoin Evolution, Walker Bryan ve Standard Bit Options’ın da aralarında bulunduğu 9 kripto para ve finans firmasını eklediğini duyurdu. Adı geçen fimalara ilaveten Ignis Markets isimli bir platformun kopyasının da müşterileri dolandırmaya kalktığını iddia ederek uyarıda bulundu. Ignis Markets’ın İngiltere’de kendilerinin izni olmaksızın hizmet veya ürün verdiğini belirten FCA, “klon firma” adıyla bilinen söz konusu şirketin müşterilerle iletişime geçtiğini, özellikle de telefon aramaları şeklinde müşterilere ulaştıklarını ifade etti.

FCA’ya göre kripto para ticareti yapan şirketlerin güvenilirliğini ölçen en önemli kriter müşterilere 200 kata kadar kaldıraçla yatırım hizmetleri sunma gibi olağanüstü yatırım imkanları sunmaları. FCA’nın belirttiğine göre eğer sunulan hizmetler gerçek olamayacak kadar cazipse altında bir bit yeniği aramak gerekiyor.

Müşteriler Dikkatli Olmalı

Türlü vaatlerle müşterileri kandırma yoluna giden bu tarz firmalar orijinal firmanın adını ve FCA’nın kendilerine verdiği “firma referans numarası”nı (FRN) ya da başka önemli bilgileri kullanmaları söz konusu olduğundan müşterilerin ilk etapta dolandırıldıklarını anlamaları zor olsa da FCA’nın da belirttiği gibi normalin üstünde kazanç sağlama vaatleri bu konuda önemli bir ipucu sayılabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu