HaberlerKripto Para

İnternet Bağlantısı Olmadan Bitcoin Transferi Yapmak Mümkün Mü?

Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro’nun isteğiyle ülkede "SMS"le kripto para gönderme dönemi başladı.

Bilindiği gibi Bitcoin işlemlerini İnternet bağlantısı olmadan gerçekleştirmek mümkün değil ancak Venezuela’daki Criptolago borsası, bu engeli aşmış görünüyor.

Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro’nun çağrısıyla hayata geçirilen söz konusu sistemle borsada listelenen tüm kripto değerler için çevrimdışı işlemler aktif hale getirildi. Buna göre Venezuela’daki kullanıcılar İnternet bağlantısına gerek duymadan başta Petro olmak üzere Bitcoin, Litecoin, Dash ve Venezuela kripto yatırım borsasının kendi tokeni olan Glufco ile işlem gerçekleştirebilecekler.

Criptolago borsasının resmi Twitter hesabından yapılan duyuruya göre kullanıcıların artık “sms”le kripto para göndermeleri mümkün. Bu hizmetin Nicolas Maduro’nun isteğiyle gerçekleştirildiğinin altını çizildi.

Şu ana kadar ilgili hizmetin kullanım detaylarıyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı ancak kripto paraların bu denli desteklendiği başka bir ülke daha yokken İnternet bağlantılarıyla sık sık problem yaşayan Venezuela için önemli bir adım atılmış gibi görünüyor. Bu anlamda yaşanacak olan gelişmelerden en çok da Maduro’nun memnun kalacağı düşünülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu