BlockchainHaberler

IŞİD’in Blockchain Destekli Platformlar Sayesinde Destekçi Topladığı İddia Ediliyor

Blockchain destekli BCM Messenger, terör örgütlerinin gözdesi haline mi geliyor?

Bilindiği gibi terör örgütü IŞİD’in bir süre önce Telegram platformunu haberleşme amacıyla kullandığı tespit edilmişti ancak şirket terör örgütlerinin iletişim aracı olmaktan kurtulmaya yarayacak önlemler aldı ve bunun sonucunda örgüt alternatif platformlara yönelmiş oldu.
Son olarak Blockchain teknolojisine yöneldiği iddia edilen örgütün Blockchain destekli BCM Messenger’ı kullanmaya başladığı ortaya atıldı.

Örgütün BCM Messenger haricinde TamTam, Riot, Hoop ve RocketChat gibi uygulamaları da denediği biliniyor.

BCM Messenger’ı IŞİD için uygulanabilir kılan en önemli özelliği kullanıcılara anonim olma imkanı sağlıyor olması. Uygulama ayrıca Android ve iOS platformlarında da kullanılabiliyor ve buradan gönderilen her mesaj “şifreli” ve üçüncü şahısların asla erişemeyeceği bir yapıda. Program ayrıca 100 bin kişilik grupların oluşturulabilmesine de imkan veriyor. Bu da teröristlerin iletişimini son derece kolay ve erişilmez hale getiriyor.

BCM Messenger, IŞİD İçin Bulunmaz Hint Kumaşı

Bahsettiğimiz özelliklerin yanı sıra BCM Messenger’ı terör örgütleri için benzersiz kılan en önemli özelliği kullanıcılardan herhangi bir iletişim bilgisi talep etmiyor oluşu. Söz konusu bu üç özellik (anonimlik, şifreleme ve büyük grup mesajlaşmaları) platformu terör örgütleri için son derece kullanışlı hale getiriyor.

Acil olarak bu uygulamaya müdahale edilip yasaklanması talep ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu