BorsaKripto Para

İslam Kanunlarına Uygun Kripto Para Borsası Açılıyor

Birleşik Arap Emirlikleri’nde dünyanın ilk islami kripto para borsası faaliyete geçti. Arabistan’da faaliyete giren borsa dünyadaki ilk islam şeriatı yasalarına uyan kripto para borsası ünvanını aldı.

ADAB Solutions tarafından Birleşik Arap Emirlikleri’nde kurulan borsa, islam kuralları dışına çıkmamak için, Şeriat Danışma Kurulu (SAB) tarafından her zaman denetlenecek ve şer’i hükümlerden çıkılmaması sağlanacak.Bu yapısı ile şeriat hükümlerine bağlı olan ilk kripto para borsası açılmış olacak. Borsanın açılmasından sonra dünya genelindeki müslümanların kripto paralara daha fazla yatırım yapması bekleniyor.

Şirket kendi kripto parasını da çıkaracak

Ayrıca kripto para borsasını kuran ADAB Solutions şirketi, Eylül ayı içerisinde kendi kripto parası çıkaracağını duyurdu. Eylül ayında ICO sürecine başlayacak olan token, Binance borsasına ait olan BNB token gibi bir yapıda olacak. Borsanın yatırım yaparken alacağı komisyon oranlarını çıkaracağı bu token ile yapması bekleniyor.

Bu atılımdan sonra birçok uzmana göre, dünyanın pek çok ülkesinden bu kripto paraya yatırım yapılması ve kripto para kullanımının daha fazla artması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu