Kripto Para

İsrail’in En Büyük Bankası Müşterilerine Kripto Para Ticareti Hizmeti Sunacak!

İsrail'in en büyük bankası Bank Leumi, yakında müşterilerine kripto para ticareti hizmeti sunacağını duyurdu.

Bank Leumi, kripto para ticareti hizmeti verecek ilk İsrail bankası olacak. Şirketin dijital platformu Pepper Invest, ABD’li Blockchain şirketi Paxos ile gerçekleştirdiği ortaklığın ardından kripto ticareti söz konusu duyuruyu yaptı.

Alınıp Satılabilecek Kripto Paralar Bitcoin ve Ethereum İle Sınırlandırıldı

Şirketin oluşturacağı yeni hizmet ile birlikte Pepper Invest müşterilerinin kripto para satın alımı, depolaması ve satış yapması mümkün olacak. Şirket şimdilik sahip olduğu kripto varlık seçeneklerini Bitcoin ve Ethereum ile sınırlandırdı. Banka ayrıca minimum işlem miktarını 50 şekel (15 dolar) olarak belirledi.

Şirket, yaptığı açıklamasında hizmetin ne zaman kullanıcılara sunulacağını söylemedi ancak düzenleyici onay için beklemede olduklarını belirtti. Leumi, İsrail’in en büyük iki bankasından biri olarak tanınıyor.

Banka yaptığı basın açıklamasında, verdikleri hizmet sayesinde kullanıcıların bir dijital cüzdan indirme ile aldıkları risklerin de aradan çıkarılacağını söyleyerek şunları ekledi:

“Pepper, İsrail Vergi Dairesi’nin yönergelerine göre gereken tüm vergileri toplayacak ve bu sayede müşterilerin vergi karmaşıklıkları ile uğraşmasına gerek kalmayacak.”

Son zamanlarda geleneksel finans sektöründen kripto sektörüne doğru yapılan girişimlerin sayısının artması dikkat çekiyor. Köklü bir geçmişe sahip olan Goldman Sachs da kısa bir süre önce yenilediği web sitesinde dijitalleşme ve kripto teknolojisiyle ilgili barındırdığı öğeler ile gündeme gelmişti.

1902 yılında Yafa’da kurulan Bank Leumi, günümüzde İsrail’in en büyük bankası olarak faaliyet gösteriyor. 12.000’in üzerinde çalışana sahip olan bankanın toplam değerinin ise 114 milyar dolar civarında olduğu düşünülüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu