Kripto HaberleriHaberlerİsviçreli Banka Kripto Departmanı Kurduğunu Duyurdu!

İsviçreli Banka Kripto Departmanı Kurduğunu Duyurdu!

Takip et

Dünyanın finans merkezlerinden İsviçre’de 30 milyar dolarlık mevduatı yöneten Bank Syz yeni bir kripto departmanı kuracağını açıkladı.

Ülkenin önde gelen bankalarından Bank Syz, müşterilerine kripto departmanı aracılığıyla alım-satım ve depolama hizmeti sunmayı planlıyor. Bank Syz Ticaret Başkanı Valerie Noel yeni departman duyurusunun ardından şu demeci verdi:

“Yeni dijital varlık departmanımız ile müşterilerimizin çeşitli finansal araçlara tek adresten erişebilmesini amaçlıyoruz. Bu nedenle geleneksel finans ile merkeziyetsiz finans (DeFi) arasında bir köprü kuruyoruz.”

Bank Syz tarafından yapılan duyuruya göre müşteriler yeni kripto departmanı üzerinden Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Polygon (MATIC) ve Chainlink (LINK) alım-satımı yapabilecek. Müşteriler ayrıca kripto paralarını banka güvencesi ile saklama imkanına sahip olacak.

Bank Syz CIO’su (Baş Yatırım Sorumlusu) Charles-Henry Monchau, yatırımcıların banka güvencesi ile dijital varlıklara daha risksiz bir şekilde erişebileceklerine değindi. Monachu, Syz Crypto sayesinde geleneksel ve dijital varlık finans dünyasının bir bütün olarak görünmesinden memnun olduğunu belirtti.

Bankalar Kripto Sektörüne İlgili

Son yıllarda yatırımcıların kripto para piyasasını daha çok talep etmesi, bankaları bu konuda yeni girişimler yapmaya itiyor. ABD’den Robinhood, İngiltere’de Revoult, Brezilya’dan Itau gibi bir çok geleneksel finans kuruluşu son yıllarda kripto hizmeti vermeye başladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları