HaberlerKripto Para

Jack Dorsey Kararını Verdi, İlk Tweet 2,5 Milyon Dolara Alıcı Buldu!

NFT sektörü giderek popüler hale geliyor.

Geçtiğimiz günlerde Twitter CEO’su Jack Dorsey, attığı ilk Tweet’i token haline getirip NFT olarak satacağını duyurmuştu.

Dorsey’in başlatmış olduğu NFT çılgınlığı sonunda bitti. Bilindiği gibi açık artırma etkinliğinin Dorsey’in vereceği kararla son bulması bekleniyordu. Elon Musk, Kamala Harris, Justin Sun gibi birçok ünlü isim NFT etkinliğine katılmış ve kıyasıya bir açık artırma mücadelesi ortaya çıkmıştı.

Sonunda alıcı belli oldu ve Dorsey’ye ait 21 Mart 2006 tarihli “Twitter’ımı kuruyorum” tweeti 2,5 milyon dolara Bride Oracle CEO’su Sina Estavi’ye satılmış oldu. Böylece söz konusu tweet en yüksek meblağlı NFT’ler arasındaki yerini aldı.

Giderek daha da popüler hale gelen NFT’ler bugüne kadar onlarca sanatçının sanat eserini satmasına ve İnternet femonenine oldukça yüklü kazançlar sağladı. NFT piyasasının büyüklüğü bugün itibarıyla 385 milyon dolara ulaşmış durumda.

*Eşsiz token (NFT), blockchain üzerinde kurulu bir token türüdür. NTF’ler herhangi bir dijital varlığın veya gerçek hayattaki bir sana eserinin ya da nesnenin tokenlaştırılmış versiyonudur. NTF’ler diğer kripto paralardan farklı olarak her biri özel üretilir ve birbirleri yerine geçemezler. Bu sebeple orijinallik ve mülkiyet ispatı için kullanılabilirler. Son dönemde sanatçıların gerçek hayattaki eserleri yerine NTF çıkardığı ve bunları sattığı bilinmektedir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu