XRP

Japon Dev, XRP Yatırımcılarına Müjde Verdi: Sırada Ne Var?

Rakuten, XRP işlemlerini açıyor.

Japonya’nın Amazon’u olarak bilinen dev e-ticaret şirketi Rakuten, XRP yatırımcıları için resmen müjde verdi. E-ticaret şirketi Rakuten daha önce açılan menkul kıymet davası nedeniyle XRP işlemlerini askıya alanlardan birisiydi ve şimdi Rakuten’in bunu yeniden açacağı resmen açıklandı.

Rakuten, XRP’ye Kucak Açtı

Hizmet aslında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Ripple’a dava açılmasından sadece birkaç gün sonra 24 Aralık tarihinde durduruldu.

Rakuten’in kendi kripto para cüzdanı olan Rakuten Wallet XRP fiyatını hala gösterse de bunun alım satımı yapılamıyordu.

Binance US, Coinbase, Kraken ve akla gelebilecek her büyük borsa XRP işlemlerini dondurmuştu ve şu an bunlar hala söz konusu durumu devam ettirse de Rakuten değişime gitti.

Rakuten Wallet tarafından yapılan duyuruda, XRP marjin alım satım işlemlerinin Rakuten Wallet’a bağlı borsa üzerinden yapılabileceği belirtildi. Bu da XRP yatırımcıları için büyük bir müjde ve gelişme olarak yorumlanabilir.

Japonya’da XRP’ye çok yoğun bir talep olduğu biliniyor ve 2020 yılında Japonya’daki kripto para borsalarında en çok hacme ulaşan 2. kripto para birimi XRP olmuştu.

Rakuten’in işlemleri yeniden açma sebebinin bu mu yoksa SEC’nin verdiği karar mı olduğu ise bilinmiyor.

SEC, davanın ilk duruşmalarında yaptığı açıklamada XRP’nin menkul kıymet ilan edilmesi durumunda daha önce bunun alım satımını yapan yurtdışındaki borsaların sorumlu tutulamayacağını kabul etmişti. Bu da borsaları rahatlatan bir haber oldu.

 

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu