HaberlerKripto Para

Japon Devlet Bakanı Ülkeyi Dijital Yen Konusunda Hızlı Davranmaya Davet Etti

Japon devlet bakanı Kozo Yamamoto, hükumetin dijital yen konusunda gerekli adımları atmaması halinde Japon yeninin ciddi tehlikelerle karşı karşıya kalacağını iddia etti.

Coronavirüs tüm dünyayı panik havasında yaşatmaya devam ederken ve ekonomi piyasaları ciddi kan kayıpları yaşarken ülkelerin kripto paralarla ilgili attığı adımlar sekteye uğramış değil. Bugüne değin kripto paralarla ilgili harekete geçme noktasında beklenen ivmeyi göstermekten kaçınan Japonya’nın önde gelen devlet bakanlarından Kozo Yamamoto “dijital yen” çağrısı yaptı.

Ülkenin eski maliye bakanı ve halihazırdaki Diyet Temsilciler Meclisi üyesi ve sorumlu Devlet Bakanı Yamamoto, dijital yen için daha fazla beklemenin yersiz olduğunu dile getirdi ve artık yeni bir döneme girildiğini, bu noktada itibari paraların yerini yavaş yavaş kripto para birimlerine bıraktığını ifade etti.

Dijital Paralar İtibari Paraların Yerini Mi Alacak?

Yamamoto’ya göre temel özelliği değer saklama ve değeri değiş tokuş etme aracı olan “paralar” bir hesap birimi olarak kullanılıyor ancak gelişen teknolojiyle beraber Facebook gibi önde gelen kurumlar, kendi tokenlarını piyasaya sürerek paranın en önemli bu iki özelliğini kontrol altına alma potansiyeline sahipler.

Bunun yanı sıra devletin paranın hesap birimi özelliğini koruma noktasında kararlı olması gerektiğinin de altını çizen Bakan, bunun sağlanamaması halinde itibari paraların zamanla tarih sahnesinden silineceğini ayrıca hükumetin dijital yen konusunda gerekli adımları atmaması durumunda Japon yeninin ciddi tehlikelerle karşı karşıya kalacağını iddia etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu