BlockchainHaberler

Jimmy Wales: “Blockchain teknolojisi Wikipedia’ya Yarardan Çok Zarar Getirir!”

Wikipedia kurucu ortağı Jimmy Wales, katıldığı bir konferansta Blockchain teknolojisi ve kripto paraların Wikipedia'ya entegre edilmesinin saçma ve zarar verici olduğunu dile getirdi.

Bazıları Blockchain’i ve kripto para birimlerini çağımızın önemli bir ihtiyacı ve artık her alanda kullanım alanı sınırsız genişleyen bir icat olarak görürken Wikipedia kurucu ortağı Jimmy Wales gibi bazı isimler Blockchain teknolojisinin her alana entegre edilemeyeceğini düşünüyor. Wales, Blockchain teknolojisini Wikipedia’ya entegre etme konusuna olumlu yaklaşmıyor.

Jimmy Wales, Londra’da yapılan bir konferansta kripto paralar ve Blockchain teknolojisiyle ilgili düşüncelerini dile getirdi. Wales’e göre kripto para birimlerinin Wikipedia’ya entegrasyonu yarardan çok zarar getirir nitelikte. Ayrıca Wikipedia’ya içerik sağlayacılara kripto paralarla ödeme yapılması konusunu da ele alan Wales, bunun kötü bir fikir olduğunu düşünüyor. Wales’e göre bu tür bir eylem Wikipedia gibi dev bir bilgi platformunun ruhuna aykırı ve zarar verici olabilir çünkü iş ticarete dönerse siteye para karşılığı yanlış bilgiler girilebilir. Bu da bilgi ihtiyacıyla Wikipedia’ya başvuranlara zarar verebilir.

Ünlü girişimci, kripto para karşıtı bir tavır çizmekle beraber Wikipedia’ya kripto para birimleriyle 2014’ten bu yana bağış yapılmasına karşı olmadığını, Wikipedia’nın bir yardım platformu olduğunu hatırlatarak her türlü yardımı kabul edeceklerini ve Bitcoin yardımlarının bundan sonraki dönemlerde de devam edeceğini dile getirdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu