binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinJPMorgan, Bitcoin'in Önündeki En Büyük Tehlikeyi Açıkladı

JPMorgan, Bitcoin’in Önündeki En Büyük Tehlikeyi Açıkladı

JPMorgan analisti, önümüzdeki günlerde Bitcoin'in önündeki en büyük risk hakkında açıklamalarda bulundu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin yatırımcıları geçtiğimiz günlerde BTC fiyatının iki yıl sonra ilk kez 52.000 dolar sınırını aşmasını kutladı. Ancak bu sevinç, analistlere göre Genesis’in yaklaşan bir tehdidi nedeniyle kısa sürebilir.

Bir iflas mahkemesi, Genesis’in Bitcoin ETF’sindeki 35.9 milyon hissesi de dahil olmak üzere çok sayıda Grayscale yatırımının hisselerini satma planını onayladı. Şirketin Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) hisselerinin değeri yaklaşık 1.6 milyar dolar.

Bu satış Grayscale ve dolayısıyla daha geniş bir piyasa üzerinde önemli bir baskı yaşatabilir. DL News’e konuşan JPMorgan’ın baş küresel piyasa stratejisi analisti Nikolaos Panigirtzoglou’ya göre, Genesis’in alacaklılara yatırdıkları para biriminin türüne bağlı olarak nakit ya da kripto para olarak geri ödeme yapması bekleniyor.

İlgili Haber  Dikkat: Yeni Haftada Çok Sayıda Ekonomik Gelişme ve Altcoin Etkinliği Var! İşte Gün Gün, Saat Saat Listesi

JPMorgan, müşteri mevduatlarının çoğunluğunun Bitcoin gibi kripto para birimlerinde olduğuna, ancak bazı alacaklı taleplerinin nakit olduğuna inanıyor. Mevcut fiyatlarla potansiyel olarak 5 milyar ila 6 milyar dolar aralığında olan alacaklı taleplerinin toplam büyüklüğü göz önüne alındığında, bu GBTC hisselerinin çoğunun satılması ve nakde dönüştürülmesi muhtemel. Bu durum, analistlere göre kısa bir süre içinde satılması halinde Bitcoin fiyatları üzerinde potansiyel olarak aşağı yönlü bir baskı yaşatabilir.

Bloomberg Intelligence ETF analisti Eric Balchunas’a göre bu durum, Grayscale hisselerinin önümüzdeki haftalarda artan bir satış baskısı görmesini muhtemel kılıyor. Balchunas, “GBTC için birkaç büyük fon çıkışı günü göreceğiz” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail