fbpx
Haberler

Juventus kendi Token’ini çıkarıyor

Dünyanın en büyük kulüplerinden olan İtanyan futbol takımı Juventus, bugün yaptığı bir duyuru ile kendi kripto para projesini kamuoyuna duyurdu. “Fan token” adındaki projenin önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde piyasaya çıkacağı bildirildi.

Socios.com Blockchain tabanını kullanacak olak token, taraftarlar arasında oylama ve anketlerin yapılmasında kullanılacak ve tokenin alım ve satımı taraftarlar arasında yapılabilecek.

Geçtiğimiz günlerde aynı Blockchain sistemini kullanarak token çıkaracağını duyuran bir başka dünya devi Paris-Saint Germain‘de kripto para sektörüne girdiğini resmen duyurmuştu. Futbol devlerinin kripto para sektörüne ardı ardına girişleri ileride ciddi bir rekabet olacağının habercisi.

Uluslararası futbol camiyası son dönemde Blockchain teknolojisi ve kripto paralarla bir hayli yakından ilgileniyor. Son dönemde UEFA bilet satışları için Blockchain tabanlı bir sistem kullanmıştı. Ayrıca birçok futbol takımı transfer ücretlerini ve bazı ortaklık anlaşmalarını Bitcoin ile ödedi.

Futbol gibi milyonlara ulaşan bir spor dalında Blockchain ve kripto paraların kullanılması tüm dünyada bu teknolojilerin yaygınlaşması için bir hayli etkili olacaktır.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box