binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerKaliforniya Valisi, Kripto Paraları Düzenleyecek Yasayı Onayladı

Kaliforniya Valisi, Kripto Paraları Düzenleyecek Yasayı Onayladı

Kaliforniya Valisi Gavin Newsom, eyalette kripto paraları düzenlemeyi öneren yasa tasarısına onay verdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kaliforniya Valisi Gavin Newsom, eyaletteki dijital varlıklar için düzenleyici bir çerçeve oluşturmaya yönelik önemli bir adım olan Dijital Finansal Varlıklar Yasasını oluşturan Assembly Bill 39’u imzaladı.

Yasa, 1 Temmuz 2025’ten itibaren yürürlüğe girecek ve Finansal Koruma ve İnovasyon Departmanı’na (DFPI) sağlam bir düzenleyici çerçeve geliştirme yetkisi verecek. Bu, belirli kripto para faaliyetleri için lisanslama ve uygulama yetkisini içerecek.

Tasarı, DFPI’ye kural koyma yetkisi ve 18 aylık bir uygulama tarihi veriyor.

Newsom’ın yasayı onayladığını ilan ettiği metinde şu ifadeler dikkat çekti:

“Tüketicileri tehlikelerden korumak ile sorumlu bir inovasyon ortamını teşvik etmek arasında uygun bir denge kurmamız elzemdir.”

İlgili Haber  Ferrari, ABD'de Araç Satışları İçin Kripto Para Ödemesi Kabul Edeceğini Açıkladı

Bununla birlikte Newsom, belirli hükümlerin ve bu tasarının kapsamının belirsizliğinin hem düzenleyici süreçte hem de tüzükte daha fazla iyileştirme gerektireceğini de belirtti.

Kaliforniya eyaleti meclis üyeleri, geçen yıl Bitcoin borsası FTX’in çöküşü ve piyasadaki diğer kargaşaların ardından daha da aciliyet kazanan bir konu olan kripto para birimi etrafında yeni kurallar koymak istemişti. Henüz federal bir adım olmadığı için eyalet yasa düzenleyicileri temel bir düzenleyici çerçeve oluşturmak istedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail