BitcoinHaberlerKripto Para

Kanada Merkez Bankası’ndan Kripto Para Açıklaması!

Kripto para birimlerine yatırım yapanların sayısı hızla artıyor.

Bitcoin (BTC) ve Kripto para birimlerinin popülaritesinin ve benimsenmesinin hızlı bir şekilde artmaya devam etmesi merkez bankalarını ve hükümetleri bu alanda regülasyon çalışmaları yapmaya itiyor.

Bu bağlamda son olarak kripto para yatırımcılarının bir hayli yüksek olduğu Kanada’da merkez bankası yetkilisi kripto paralara yatırım yapan vatandaşların sayısının hızla arttığını ve sektörün de regülasyon çalışmalarına ayak uydurması gerektiğini söyledi.

Reuters’e konuşan Kanada Merkez Bankası Kıdemli Başkan Yardımcısı Carolyn Rogers, şunları söyledi:

“Kripto alanı aslında küçük bir alan olmasına rağmen kripto para yatırımcılarının sayısı hızla artıyor.

Ancak bir çok insanın Bitcoin gibi kripto varlıklara yatırım yapma tehlikesini algılamayabileceğini de düşünüyorum.”

Ayrıca kripto para piyasasının değerinin de hızla büyüdüğüne dikkat çeken Rogers insanların hızla büyüyen ve değerlenen alanlarda kazanma potansiyeli gördüğünü söyledi.

“Değeri sıçrayan herhangi bir varlık gibi, insanlar kripto varlıklarda da pozitif kazanma olasılığı görüyor.

Bizim endişemiz insanların tehlikeleri algılayamamalarıdır. Hatta insanlar kripto sektörünün halen düzenlenmemiş olduğunu bile anlamayabilirler.”

Rogers son olarak kripto para ticaretinin düzenlenmesinde önemli olan konunun kripto paraların ticarette nasıl başarılı bir şekilde kullanılacağını ve mevcut sisteme nasıl entegre edileceğini bulmak olduğunu söyledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu