BorsaHaberler

Kraken Kripto Para Borsası İtibar Mı Kaybediyor?

ABD'nin en güvenilir kripto para borsalarından Kraken'in başı İngiltere'deki finansal regülatörlerle dertte.

Müşterilerinin kripto para ticareti yapmalarının yanı sıra itibari para alım satımı gerçekleştirmelerini de mümkün kılan ABD’nin en emin kripto para borsalarından Kraken’in şu sıralar İngiltere’deki finansal regülatörlerle başı dertte gibi görünüyor.

Dün yayınlanan bir basın açıklamasına göre Bileşik Krallık’taki Finansal regülatör FCA, Kraken borsasının Birleşik Krallık sınırları içerisinde kripto para ticareti yapmak için gerekli lisans ve yetkiye sahip olmadığını ifade etti. Hatta FCA durumun ciddiyetini bir adım daha ileri götürerek Kraken’e “dolandırıcı” yakıştırması yaptı.

Birleşik Krallık’ta herhangi bir finansal ürün satmak veya bu tür eylemler için aracılık yapmak isteyen kurum veya platformların kendisinden izin almaları gerektiğinin altını çizen FCA, aksi bir durumun “sahtekarlık” olarak adlandırılacağını ifade etti.

Normalde ABD’nin en saygın kurumları arasında yer alan Kraken’in FCA’dan böyle bir tepki alması itibarını ne derece sarsar bilinmez ancak son zamanlarda kripto para borsalarına yönelik siber saldırıların hız kazanması ve Binance’in üst üste yaşadığı sıkıntılar da göz önünde bulundurulursa Kraken’in FCA ile olan sıkıntısının bir an önce önüne geçmesi itibarını koruması açısından son derece önemli olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu