Haberler

“Kripto Anne” Yeniden Görevde!

Hester Maria Peirce, 2025'e kadar SEC'teki görevine devam edecek.

Hester Maria Peirce nam-ı diğer “Kripto Anne” halihazırda devam etmekte olduğu ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu‘ndaki (SEC) komisyon üyeliği görevine ikinci dönemde de devam edecek. Beyaz Saray’dan yapılan açıklamaya göre ABD Başkanı Donald Trump Hester Maria Peirce’ı yeniden atadı.

Peirce, finansal piyasa düzenlemeleri konusunda uzmanlaşmış bir Amerikan avukatı olmasının yanı sıra dijital para birimlerine olan yakın ilgisi ve desteğiyle “kripto anne” olarak da tanınıyor. SEC’teki görevine 2018 yılında başlayan ve normalde görev süresi bu hafta bitecek olan Peirce yeniden seçilerek bu süreyi 2025’e kadar uzatmış oldu.

SEC’in en büyük kripto para destekçilerinden biri olan Peirce, SEC‘in Winklevoss ikizlerinin Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvurusunu reddetmesine karşı çıkmış, buna karşılık kripto paraları sonuna kadar savunmuştu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu