HaberlerKripto Para Madenciliği

Kripto Dolandırıcılığıyla 93 Bin Android Kullanıcısını Mağdur Ettiler!

Toplamda 172 sahte Android uygulamasıyla 350.000 dolardan fazla paranın çalındığı tespit edildi.

San Francisco merkezli Lookout firması, kripto madencilik hizmetleri sunan ancak bunun yerine masum kullanıcılardan para çalan 172 sahte Android uygulaması tespit etti.

Siber güvenlik firması Lookout paylaştığı bir raporlar binlerce kişinin kripto madencilik hizmeti sonucu dolandırıldığını ortaya koydu. 172 sahte Android uygulamasının tespit edildiğinin belirtildiği raporda 93.000 kişinin mağdur olduğu ve toplamda 350.000 dolardan fazla paranın gasp edildiği bilgisi paylaşıldı.

Yetkililer, kendilerini cloud platformu üzerinden belli bir ücret karşılığında kripto para birimi madenciliği hizmeti olarak tanıtan bu 172 uygulamanın diğer popüler kripto para dolandırıcılarından farklı bir yol izlediklerini belirtti.

Bu uygulamalar, kullanıcıların cüzdanını boşaltmak veya kötü amaçlı yazılım indirmeye çalışmak yerine kullanıcılardan var olmayan bir hizmet için ücret talep ediyorlar, bu da bu uygulamaların fark edilmelerini daha da zorlaştırıyor.

BitScam ve CloudScam müşterilerini hedef alan dolandırıcılık vakasında kullanılan 172 sahte uygulamanın 25’inin Google Play’de yer aldığını belirten yetkililer, Google ile ortaklaşa gerçekleştirilen çalışmalar sonrasında söz konusu uygulamaları platformdan kaldırdı.

Ancak hala yüzlerce sahte uygulamanın üçüncü taraf uygulama mağazalarında aktif şekilde varlık gösterdiği ifade edildi. Yetkililer, olayın takipçisi olmayı sürdürüyor ve yatırımcıları güven vermeyen ve adı duyulmayan uygulamalar konusunda uyarıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu