AltcoinHaberler

Kripto Ödemelerini Daha Hızlı ve Kolay Hale Getirecek Olan Electra’nın Test Aşamasına Başlandı

Electra yönetim kurulu üyesi ve koordinatörü Robert Bakker, ElektraPay'in BitPay'le yarışacak yeterlikte olduğunu iddia ediyor.

Merkezi olmayan, açık kaynaklı, topluluk odaklı bir P2P kripto para birimi projesi olan Electra, test aşamasına geçtiğini Twitter’dan yaptığı bir duyuruyla açıkladı.

İlgili tweette “Başarılı bir test döneminin ardından Electra iOS Cüzdan’ın şu anda onay aşamasında olduğunu ilan etmekten mutluluk duyduklarını belirten yetkililer, uygulama onaylandıktan sonra kullanıcıları haberdar edeceklerini de beyan etti.

ECA kripto para ödeme yöntemine izin veren finansal yönetim sistemi olarak hizmet verecek olan ElectraPay sayesinde satıcılar hızlı ve kolay bir şekilde günlük hayatta ödeme alabilecekler. Bu yeni sistem işletmelerin İnternet üzerinden ECA kripto para birimini kullanarak satış yapmalarına olanak sağlayacak. İlgili satış işlemi gerçekleştikten sonra satışı gerçekleştiren işletme, istediği an parasını hesabına aktarabilecek, ne zaman ve ne kadar ECA çekmek istediği tamamen işletmelerin inisiyatifine bırakılacak. Cüzdanlarını istedikleri yerde tutabilecek, takas veya satma işlemi için istedikleri platformu seçebilecekler. Yani kısacası işletmelere kazançlarıyla ilgili tam bir yetki elde etme hizmeti sunan ElektraPay, sektöre yeni bir soluk getirecek.

Şu sıralar ElectraPay’i uygulamaya koyabilmek adına çeşitli işletmelerle görüşme halinde olan yetkililer çalışmalarına hızla devam ediyor.

Peki BitPay Gibi Bir Sektör Deviyle Başa Çıkmak Zor Olmayacak mı?

BitPay’i “sadece bir cüzdan” olarak tanımlayan Electra yönetim kurulu üyesi ve koordinatörü Robert Bakker, son derece iddialı konuştu. Bilindiği gibi BitPay, çevrim içi ödeme sistemlerinin önde gelen isimlerinden ve POS cihazlarıyla entegre bir yapıda. Ayrıca kullanıcılarına yerleşik fatura çözümü hizmeti de sunuyor. Tüm bunlara rağmen Electronic Transaction Association’a (ETA) katılan ilk Blockchain projesi olduklarının altını çizen Bakker şirketin ElectraPay’i tanınmış birkaç e-ticaret yazılımıyla ve Elektra eklentisi destekli POS cihazlarıyla da entegre hale getirmeyi planladıklarını ifade etti.

Kripto para denilince akla ilk gelen ülkelerden olan Türkiye’de de bu faaliyetlerin yakın zamanda başlaması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu