HaberlerKripto Para

Kripto Para Anket Sonuçları Açıklandı

Kore Merkez Bankası, ülkesinde yaptığı kripto paralarla ilgili olan ankatin sonuçlarını açıkladı. Yaklaşık 25 bin kişi arasında yapılan araştırmaya göre, gençlerin yüzde 40’ı kripto paralara karşı meraklı.

Perşembe günü açıklanan anket sonuçlarına göre bir çok analiz de yapıldı. Öyle ki sonuçlara göre 25 bin kişi arasında yapılan anket, genç kesmin kripto para ile daha ilgili olduğunu gösteriyor. 20 ile 30 arasındaki yaş gurubu yüzde 24 oranında kripto para yatırımı yapmak istiyor. Yaş arttıkça oran iyice düşüyor. Hatta öyleki 60 – 70 yaş arasının kripto para ile ilgisi yüzde 2 civarlarında.

Çarpıcı Sonuçlar Ortaya Çıktı

Anket çarpıcı sonuçlarda ortaya çıkarıyor. Öyle ki genelde yatırım yapmak istediğini söyleyenlerin düşük gelirli insanlar olduğu tespit edildi. Bu da demek oluyor ki, insanlar kripto paraları son senelerde büyük rakamlar kazandırması ile biliyor ve paralarını 3, 4 kata kadar katlamak istiyor. Lakin unutulmamalı ki bu piyasa gerçekten çok riskli. Bir kaç gün içerisinde yüzde 100 lere varan kazanç oranları sağlayabileceğiniz gibi aksi yönde yüzde 100 oranıda da kaybedebilirsiniz. Onun için yatırım yaparken iyice araştırma yapmanızı ve kaybettiğiniz zaman çok üzülmeyeceğiniz ufak paralarla bu piyasaya girmenizi tavsiye ediyoruz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu