BorsaHaberler

Kripto Para Borsalarının Taht Kavgaları Devam Ediyor

Sam Bankman-Fried'ın kripto para borsası FTX'in spot hacmi, Coinbase ve OKX'i geride bıraktı!

Nasıl ki en büyük kripto paralar sıralamasındaki coinlerin ismi sürekli değişiyorsa en büyük borsaların sıralamaları da devamlı değişiyor. Özellikle ayı piyasası dönemlerinde görülen bu değişiklikler borsaların aldığı stratejik kararlara göre şekilleniyor.

FTX, Yukarılara Tırmanıyor

SBF’in kripto para borsası, dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında görülen iki platformu spot hacimde geçmeyi başardı.

Bunlar ise binlerce kişinin işten çıkartıldığı Coinbase ve OKX oldu. FTX, bir ay öncesine göre spot hacimde %90 artış elde etti ve ayı piyasasında kesinlikle etkileyici bir performans ortaya koydu.

Taht Büyük Farkla Binance’in

CryptoCompare tarafından aktarılan borsa raporuna göre FTX’in mayıs ayı hacmi 69,4 milyar dolara yükseldi. Bu da Binance’in 532 milyar dolarlık ticari hacminden sonra en büyüğün FTX olmasını sağladı.

Binance şu an piyasa hacminin resmen %50’sini elinde tutmakta. FTX bu yükseliş ile ticari hacimde %29 düşüş yaşayan OKX’i ve ticari hacmini %10 arttıran Coinbase’i geçmiş oldu.

FTX ve Binance daha önceki yıllarda ortaklıklar yapmış olsa da artık en büyük iki rakip konumuna geldi ve buradan sonra nasıl devam edileceği merak konusu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu