binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaKripto Para Borsası Bybit'ten Flaş Hamle: Borsa Satın Aldı!

Kripto Para Borsası Bybit’ten Flaş Hamle: Borsa Satın Aldı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bybit bugün yaptığı açıklamada, Dubai merkezli merkezi kripto para borsası Bybit’in, müşterilerine tek bir platformda her iki tür borsada da işlem yapma fırsatı vermek amacıyla merkezi olmayan borsa ApeX Pro’yu kendi bünyesine kattığını duyurdu.

Merkezi Kripto Para Borsası Bybit, Merkezi Olmayan Borsa ApeX Pro’yu Platforma Entegre Ediyor

FTX’in çöküşünden ve merkezi borsalara yönelik incelemelerin artmasından önce bu hamle oldukça iyi bir şekilde devam ediyordu.

ApeX Pro, Starkware’in ölçeklenebilirlik motoru StarkEx’i kullanarak sürekli sözleşmeler sunan izinsiz, gözetimsiz, merkezi olmayan bir borsadır.

Bybit platformuna, müşterinin kişisel bilgilerini saklamayan MetaMask’a benzer hibrit bir cüzdan olan Web3 cüzdanı aracılığıyla getiriliyor.

Merkezi borsalar (CEX’ler), bir zamanlar güvenilen FTX’in binlerce kullanıcının milyarlarca dolar kaybetmesine neden olan potansiyel bir dolandırıcılık olduğu ortaya çıktıktan sonra son zamanlarda daha fazla inceleme altına alındı.

Ancak Bybit kurucu ortağı ve CEO’su Ben Zhou verdiği demeçte, FTX’in çöküşünün Bitby’nin ApeX Pro entegrasyonunun nedeni olmadığını söyledi.

“Web3’e güvenilir bir ağ geçidi olma misyonumuzun bir parçası ve bu entegrasyon bu yolda önemli bir adım” dedi.

İlgili Haber  Gizlilik Coininden Kritik Hamle, Ethereum'dan (ETH) Sonra Bir İlki Gerçekleştiriyor!

Bu haftanın başlarında Bybit, “derinleşen ayı piyasasının” ortasında faaliyetlerine yeniden odaklanmaya çalışırken iş gücünün %30’unu daha keseceğini duyurmuştu.

ApeX Pro ve Bybit iki ayrı kuruluş olduğundan, Bybit ApeX Pro’nun operasyonlarına dahil olmayacak ve her iki ekip de ayrı olacak.

Zhou, “ApeX Pro kendi kendini idame ettiren merkezi olmayan bir platformdur ve Bybit’ten ek kaynak gerektirmez” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail