Borsa

Kripto Para Borsası FTX.US, 400 Milyon Dolar Yatırım Aldı!

Dünyanın en büyük borsalarından biri olan FTX, finansman turunda gösterdiği başarısıyla dikkatleri üzerine çekti.

Kripto para borsası FTX’in ABD kolu olan FTX.US, bugün yaptığı açıklamasında ilk finansman turunu 8 milyar dolar değerleme ile kapattığını duyurdu. Bununla birlikte şirket, kripto paraların zor günler geçirdiği şu günlerde “Unicorn” şirket statüsünü kazanmayı başardı.

FTX Çok Sayıda Şirketten Yatırım Aldı

Kripto para dünyasındaki ani yükselişi ile birlikte piyasanın en büyük isimlerinden biri haline gelen borsa, gerçekleştirdiği finansman turunda aralarında Paradigm, Multicoin Capital, Temasek ve SoftBank’ın bulunduğu çok sayıda şirketten 400 milyon dolar topladı.

Bu gelişme ile birlikte FTX.US, geçtiğimiz yıl patlama yapan kripto para dünyasında “Unicorn” şirket haline gelen isimlerin arasına katıldı. Unicorn şirketler, 1 milyar doların üstünde değerlemeye sahip markaları tanımlamak için kullanılıyor. Şirketin bu başarısı, Bitcoin fiyatının 69.000 dolarlık rekorun ardından %50’den fazla değer kaybetmesine rağmen geldi.

FTX.US başkanı Brett Harrison, yaptığı açıklamasında şöyle dedi: “Finansman turundaki başarımız, geçtiğimiz yıl yaşadığımız büyümenin bir kanıtıdır.”

FTX, 2021 yılında rekor düzeyde bir büyüme gerçekleştirmişti. Kendi NFT pazarını oluşturan şirket, spor alanında yüz milyonlarca dolarlık reklam kampanyaları düzenledi. Şirket, Coinbase ve Binance’ın ardından dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında yer alıyor.

Şirketin ABD dalı ise geçtiğimiz yıl boyunca günlük işlem hacmini %608 artırmış ve Kasım ayının başlarında 812 milyon dolar ile zirve yapmıştı. Aynı periyotta borsanın toplam kullanıcı sayısı 10.000 seviyesinden 1.2 milyon seviyesine fırlamıştı. Şirketten gelen diğer bir kritik hamle ise LedgerX’i bünyesine katmasıydı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu