BorsaHaberler

Kripto Para Borsası Kraken’e Şikayet Yağmaya Devam Ediyor!

Her sene katlanarak devam eden soruşturma talepleri sonucu Kraken tarafından toplamda 1.222 hesap bilgisi paylaşılmış durumda.

Bilindiği gibi kripto para borsaları soruşturma talepleriyle çok sık karşılaşıyorlar. Bu talepler genellikle regülatör kurumlardan geliyor. En çok şikayet alan ve hakkında soruşturma açılan kripto para borsası kuşkusuz Kraken. Kraken’le ilgili şikayetler gün geçtikçe artış gösteriyor. Öyle ki 2018’le kıyaslandığında geçtiğimiz senenin verilerinde yaklaşık olarak yüzde 50’lik bir artış yaşandı.

475’Ten 710’A

2018 yılında 475 adet soruşturma talebine karşılık 2019 yılında bu sayısının 710’a çıkması oldukça düşündürücü. Kraken borsasının aktardığı bilgilere göre söz konusu soruşturma talebi ve şikayetlerin yüzde 50’den fazlası Amerika menşeili.

2019 yılı şeffaflık raporunu yayınlayan Borsa, en çok şikayetin geldiği Amerika’nın 2018 itibarıyla tüm şikayetlerin yüzde 66’sını, geçtiğimiz sene ise yüzde 61’ini oluşturduğunu dile getirdi. Diğer ülkelerde de artış yaşandığı ifade ediliyor. Bunun bir sonucu olarak da uyum masraflarında ciddi bir artışın yaşanması kaçınılmaz hale geliyor.

Amerika’daki taleplerde FBI başı çekiyor. Öyle ki FBI tarafından yapılan hukuki soruşturma taleplerinin sayısı 116’yı bulmuş durumda. FBI’yı 73 taleple Uyuşturucuyla Mücadele Dairesi takip ederken bu ikiliyi İç Güvenlik Soruşturma Dairesi ve SEC izliyor. Kraken toplamda 1.222 hesap bilgisini paylaştığını açıkladı.

Türkiye’ye bakıldığında da aslında benzer durumların yaşandığını söylemek mümkün. Nitekim geçen sene özellikle Bitcoin’ile alakalı birçok veri talebinde bulunulmuş, totalde yüzlerce şikayet ve bilgi paylaşımı talebi gerçekleşmişti. Kripto para sektörüne olan talep arttıkça söz konusu şikayet ve soruşturma taleplerinin de doğrusal bir artış göstereceği muhakkak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu