HaberlerKripto Para

Kripto Para Destekli Kartlara Gösterilen İlgi Gün Geçtikçe Artıyor

Coronavirüs sebebiyle yaşanan ekonomik kriz kullanıcıları nakit paradan uzaklaştırıyor.

Coronavirüsün etkisiyle ekonomide yaşanan durgunluk ve olumsuz hava insanların kripto paralara olan ilgisini artırdı. Bu durum birçoklarına göre kripto paralar için önemli bir şans. Şimdilerde akıllara gelen en önemli sorulardan biri ise kredi kartlarının zamanla kripto kartlara dönüşüp dönüşmeyeceği.

2008 yılındaki büyük krizden sonra devasa borç yükleri altına giren kredi kartı kullanıcılarının yaşadığı bunalım sonrası bir zamanlar peynir ekmek gibi dağıtılan kredi kartları büyük güven kaybı yaşadı.

O günlerden bu yana artık vatandaşların kolayca kredi kartı sahibi olmalarının önüne geçen kanunlar çıkarıldı. Amerika gibi ülkelerde insanlar artık kredi puanlarına göre kredi kartı sahibi olabiliyorlar. Şimdi ise içinde bulunduğumuz ve 2008 krizinden bile kötü olarak tabir edilen kriz ortamında kripto paralar kredi kartları için önemli birer alternatif olarak karşımıza çıkıyor.

Kripto para destekli kartlara gösterilen ilgi gün geçtikçe artarken tüm dünyada giderek yaygınlaşan kripto para ATM’lerinin sayısı da ciddi oranda artış gösteriyor.

Halihazırda dünya genelinde bulunan Bitcoin ATM’lerinin sayısı neredeyse 8 bine ulaştı. Türkiye’de ise 10 tane Bitcoin ATM’si var. Aslında kripto para kartlarının bu denli rağbet görmeye başlamasının en önemli nedenlerinin başında bu kartların başvurularının geleneksel kredi kartı başvurularına oranla çok daha kolay olması.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu