AltcoinHaberler

Kripto Para Gündemi Yeni Bir “Hacker”lık Olayıyla Sarsıldı!

Piyasadaki en büyük 149. kripto para birimi NULS hacklendi ve yaklaşık 480.000 dolar değerindeki 2 milyon NULS tokenı çalındı.

Kripto para gündemi şu sıralar yeni bir “hacker”lık haberiyle meşgul. Toplam piyasa değerine göre en büyük 149. dijital para birimi olan NULS’un hacklendiği haberi dün NULS yetkilileri tarafından atılan bir tweetle doğrulandı.

NULS’un yaptığı açıklamaya göre hackerlar şirketin geliştirme ekibine ait hesaplara erişerek yaklaşık 480.000 dolar değerindeki 2 milyon NULS tokenını çaldı.

Saldırının tam olarak nasıl gerçekleştiği kesin olarak bilinmese de hackerların NULS’un 2.2 versiyonundaki bir açıktan yararlanarak söz konusu hırsızlık olayını gerçekleştirdikleri düşünülüyor.

Yetkililerin belirttiğine göre çalınan tokenların yaklaşık 130 bin dolarlık kısmı borsalara aktarılıp farklı kripto değerlere dönüştürüldü bile.

Zorunlu Bir Hard Fork Geliyor

NULS ekibinin çalınan tokenları hackerlara kaptırmaya hiç niyeti yok. Nitekim hacklenen tokenları değersizleştirmek amacıyla yeni bir hard fork yapılması planlanıyor. Böylece hackerların elindeki tüm NULS’lar dondurulmuş olacak. Yetkililer ayrıca hard forkun Blockchain ağının 87800. bloğundan itibaren gerçekleştirileceğini de ifade etti.

NULS Fiyatları Bu Durumdan Nasıl Etkilendi?

İlginç olan şu ki NULS fiyatları söz konusu hackerlık olayından sadece yüzde 4 oranında etkilendi. Gerçi etkilenmenin bu kadar az olmasını kripto paranın tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 95 geride olmasına bağlamak mümkün.

Toplam piyasa değeri 17 milyon doların üzerinde olan NULS, ağ katılımcılarına en kısa sürede yazılım güncellemesi yapmalarını ve ellerinden gelen en hızlı şekilde en güncel ağ sürümüne geçmelerini önerdi.

Hard forku mümkün olduğunca hızlı şekilde hayata geçirip ağ kullanıcılarının zararını telafi etmeyi planlayan NULS’un içinde bulunduğu durumu bir süre önce Ethereum (ETH) da deneyimlemişti. The DAO 2016’da hacklenmiş ve 40 milyon dolarlık Ether çalınmıştı. Olay sonrası Blockchain ağının ikiye bölünmesi kararlaştırılarak Ethereum Classic ve Ethereum ortaya çıkmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu