Kripto HaberleriHaberlerKripto Para Piyasası Tekrar Yeşillenmeye Başladı

Kripto Para Piyasası Tekrar Yeşillenmeye Başladı

Takip et

Son bir kaç hafta içerisinde adeta kan kaybeden kripto para piyasası 200 milyar dolar piyasa hacminin altına düşmesiyle yatırımcısını iyice korkutmuştu.

Bir yandan “sene sonu Bitcoin 50.000 dolar olacak” tahminleri, bir yanda “Bitcoin 2500 dolara kadar gerileyecek” yorumları bu süreçte yatırımcıları iyice yordu.

An itibari ile piyasa hacmi tekrar 200 milyar doların üzerine çıkarak 202 milyar dolar olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca yüzde 55’lere kadar dayanan piyasadaki Bitcoin hakimiyeti yüzde 53 seviyelerine geriledi.

Bu da bu süreçte 2018’deki dibini gören çoğu altcoine yatırım yapmaya başlandığını gösteriyor.

Tüm piyasa yeşillendi

Bitcoin 6200 dolar seviyelerinde işlem görürken, en dikkat çeken ve herkesin gözünün üzerinde olduğu coinler Ethereum ve XRP olarak dikkat çekiyor. Bu seneki en düşük seviyelerini gören ve kripto para hacim sıralamasında 2. ve 3. olan Ether ve XRP, yatırımcısının yüzünü güldüreceğe benziyor.

İlk 20 coin içerisinde %7’nin üzerinde artış göstererek başı çeken XRP, 0,287 $ dan işlem görüyor.

Bu süreçte Bitcoin’in hareketleri altcoinler için belirleyici olacak. Bitcoin’in 6000 dolardaki desteğini ve 6200 dolardaki direncini iyi takip etmek ve yatırımı buna göre şekillendirmekte fayda var.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları