Kripto HaberleriAltcoinKripto Para Savaşları: Digibyte Ve Poloniex Arasındaki Gerginlik Büyüyor!

Kripto Para Savaşları: Digibyte Ve Poloniex Arasındaki Gerginlik Büyüyor!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bilindiği gibi DigiByte’ın (DGB) kurucusu Jared Tate, TRON’un kurucusu Justin Sun’a ve Binance CEO’su Changpeng Zhao’ya ağır ithamlarda bulunmuş ve bu durum sosyal medyada büyük yankı uyandırmıştı. Tate’in Sun ve Zhao’yu sahtekârlıkla suçlaması birçok DigiByte destekçisi tarafından olumlu şekilde karşılansa da bazıları bu tür ithamların sektöre hiçbir şey katmayacağını dile getirmişti.

Yaşananların ardından BeInCrypto, Poloniex’i “listeleme standartlarını karşılamadığı” gerekçesiyle artık listelemeyeceğini açıklamıştı. Birçok kişi bu durumun nedenini DGB’nin kurucusunun eleştirilerine karşı bir tür ceza olarak yorumlamıştı ancak olayın üzerinden 8 gün geçmesine rağmen DGB’nin Poloniex’te işlem görmeye devam etmesi tepkilere neden olmayı sürdürüyor.

Digibyte’ın Poloniex’ten çıkarılma mevzusu hâlâ netlik kazanmamışken Digibyte Vakfı Başkan Yardımcısı Rudy Bouwman attığı tweetlerle iğneleyici mesajlar vererek aradan 8 gün geçmesine karşın DGB’nin hâlâ listelendiğini ve liste dışı kalma tarihinin bildirilmesini talep ettiğini ifade etti.

Yaşananların ardından 100 milyon DGB, Poloniex’ten çekilirken şu anda borsa işlem hacminde ilk 15’te yer alan Digibyte 500 milyon adediyle Poloniex cüzdanlarındaki varlığını sürdürüyor. DGB’nin bu ay sonuna kadar listeden çıkarılması beklenirken Poloniex pişmanlık emareleri göstermekle beraber DGB’ye olan tavrını sürdürmeye devam ediyor.

Son zamanlarda kurucuları ile gündeme gelen bazı altcoinler, kurucularının yaşadığı olumsuz durumlardan bir hayli etkileniyor. Bitcoin bu özelliği ile bir kez daha tüm piyasadan farklı bir hal alıyor. Bitcoin’i üreten Satoshi Nakamoto kendini de kriptoladığı için kimse BTC’yi çıkaran kişinin kim olduğunu bilmiyor ve bu kişi üzerinden Bitcoin olumsuz bir etkiye maruz kalmıyor. Bu da bir kez daha gösteriyor ki kripto paralardaki en güvenli liman Bitcoin.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları