AltcoinHaberler

Kripto Para Savaşları: Digibyte Ve Poloniex Arasındaki Gerginlik Büyüyor!

Digibyte Vakfı Başkan Yardımcısı Rudy Bouwman, liste dışı bırakılacakları tarihin bildirilmesini talep etti. Gerginlik büyüyor.

Nexo

Bilindiği gibi DigiByte’ın (DGB) kurucusu Jared Tate, TRON’un kurucusu Justin Sun’a ve Binance CEO’su Changpeng Zhao’ya ağır ithamlarda bulunmuş ve bu durum sosyal medyada büyük yankı uyandırmıştı. Tate’in Sun ve Zhao’yu sahtekârlıkla suçlaması birçok DigiByte destekçisi tarafından olumlu şekilde karşılansa da bazıları bu tür ithamların sektöre hiçbir şey katmayacağını dile getirmişti.

Yaşananların ardından BeInCrypto, Poloniex’i “listeleme standartlarını karşılamadığı” gerekçesiyle artık listelemeyeceğini açıklamıştı. Birçok kişi bu durumun nedenini DGB’nin kurucusunun eleştirilerine karşı bir tür ceza olarak yorumlamıştı ancak olayın üzerinden 8 gün geçmesine rağmen DGB’nin Poloniex’te işlem görmeye devam etmesi tepkilere neden olmayı sürdürüyor.

Digibyte’ın Poloniex’ten çıkarılma mevzusu hâlâ netlik kazanmamışken Digibyte Vakfı Başkan Yardımcısı Rudy Bouwman attığı tweetlerle iğneleyici mesajlar vererek aradan 8 gün geçmesine karşın DGB’nin hâlâ listelendiğini ve liste dışı kalma tarihinin bildirilmesini talep ettiğini ifade etti.

Yaşananların ardından 100 milyon DGB, Poloniex’ten çekilirken şu anda borsa işlem hacminde ilk 15’te yer alan Digibyte 500 milyon adediyle Poloniex cüzdanlarındaki varlığını sürdürüyor. DGB’nin bu ay sonuna kadar listeden çıkarılması beklenirken Poloniex pişmanlık emareleri göstermekle beraber DGB’ye olan tavrını sürdürmeye devam ediyor.

Son zamanlarda kurucuları ile gündeme gelen bazı altcoinler, kurucularının yaşadığı olumsuz durumlardan bir hayli etkileniyor. Bitcoin bu özelliği ile bir kez daha tüm piyasadan farklı bir hal alıyor. Bitcoin’i üreten Satoshi Nakamoto kendini de kriptoladığı için kimse BTC’yi çıkaran kişinin kim olduğunu bilmiyor ve bu kişi üzerinden Bitcoin olumsuz bir etkiye maruz kalmıyor. Bu da bir kez daha gösteriyor ki kripto paralardaki en güvenli liman Bitcoin.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı