HaberlerKripto Para

Kripto para yatırımı yapanlar ileriki dönemde daha fazla yatırım yapmak istiyor

Nexo

Yatırım platformu olan SharesPost 5 Eylül tarihinde kripto para kullanımı ile ilgili bir araştırma yayınladı. Araştırmaya göre kurumsal ve bireysel yatırımcılar önümüzdeki 1 sene içerisinde yatırımlarını daha fazla çoğaltarak ellerindeki kripto para miktarını arrtırmayı planlıyor.

Yapılan araştırmaya göre mevcutta kripto para yatırımı yapan şirket ve kurumların yüzde 60’ından fazlası önümüzdeki süreçte yatırımlarını arttırmayı planlıyor. Bu araştırmadan sonra görülüyorki bu düşüşler eskiden kripto para yatırımı yapanların gözünü pek korkutmadı ve büyük çoğunluk piyasanın düzeleceğini düşünüyor. Daha önceki yapılan araştırmada da eskiden beri yatırım yapanların daha önce çok daha büyük düşüşler gördükleri için bunlara “düşüş” bile demediği biliniyor.

Araştırmada kişi ve kurumların hangi kripto paralara yatırım yapmak istedikleri de soruldu. Sonuç şaşırtıcı olmadı ve en büyük oran Bitcoin’den yana olurken bunu Ethereum, Ripple ve Litecoin takip etti.

Ayrıca Blockchain teknolojisi hakkında da araştırma yapan platform, önümüzdeki dönemde yüzde 50 oranında şirketin Blockchain teknolojisine geçebileceği ifade etti.

Yatırımcılara kripto paralar ile ilgili korkuları da soruldu. Sorunun cevabı ise yüzde 50 oranında yüksek volalite olurken bunu yüzde 37 oranında “güvenlik sorunları” takip etti.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı