fbpx
Haberler

Kripto Parada 250 Milyon Euro’luk Vurgun

Gün geçmiyo ki bir saadet zinciri sistemi daha karşımıza çıkmasın. Bunların sonuncusu kripto paralar üzerinde Türkiye’de geçrekleşti. Yaklaşık 40 bin kişinin inanıp para yatırdığı “coinspace ve “firstcoin” isimli kripto para üzerinde 250 milyon euro (yaklaşık 1.2 milyar ₺) para toplanıldığı ve bu paraların Slovenya ve Malta’ya gönderildiği iddia edildi.

Dolandırıldığının farkına varan çok sayıda mağdur soluğu adliyede aldı ve suç duyurusunda bulunuldu. Merkezi İstanbul ve Ankara olan “coinspace” ve “firstcoin” isimli kripto paralar “cubdo” isimli şirket üzerinden piyasaya çıakrıldı ve Türkiye’nin birçok noktasındaki otellerde tanıtımları yapıldı.

Yatırımcılar Yüksek Kar Vaadiyle Kandırıldı

Başlarında Ali Dinçer ve Selçuk Özkan’ın bulunduğu kripto paralar ICO sürecindeyken (Halka Arz Süreci) yüksek kar vaadiyle kullanıcılarının yatırım yapmasını sağladı. Saadet zinciri projelerinde genelde karşımıza çıkan, “tanıdığını getir ve onun üzerinde ekstra bonus kazan” projesi de yine bu coinlerde de vardı.

Mağdurlar şu açıklamalarda bulundu:

Coinspace Hizmetler A.Ş. firmasına yatırım yaptık. Yatırımların bize kripto para olarak döneceği söylendi fakat hiç bir şekilde ödeme yapılmadı. Binlerce kişi mağdur oldu ve suç duyurusunda bulunuldu.

 

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Kapalı