Haberler

Kripto Parada 250 Milyon Euro’luk Vurgun

Gün geçmiyo ki bir saadet zinciri sistemi daha karşımıza çıkmasın. Bunların sonuncusu kripto paralar üzerinde Türkiye’de geçrekleşti. Yaklaşık 40 bin kişinin inanıp para yatırdığı “coinspace ve “firstcoin” isimli kripto para üzerinden 250 milyon euro (yaklaşık 1.2 milyar ₺) para toplanıldığı ve bu paraların Slovenya ve Malta’ya gönderildiği iddia edildi.

Dolandırıldığının farkına varan çok sayıda mağdur soluğu adliyede aldı ve suç duyurusunda bulunuldu.

Yatırımcılar Yüksek Kar Vaadiyle Kandırıldı

Başlarında Ali Dinçer ve Selçuk Özkan’ın bulunduğu kripto paralar ICO sürecindeyken (Halka Arz Süreci) yüksek kar vaadiyle kullanıcılarının yatırım yapmasını sağladı. Saadet zinciri projelerinde genelde karşımıza çıkan, “tanıdığını getir ve onun üzerinde ekstra bonus kazan” projesi de yine bu coinlerde de vardı.

Mağdurlar şu açıklamalarda bulundu:

Coinspace Hizmetler A.Ş. firmasına yatırım yaptık. Yatırımların bize kripto para olarak döneceği söylendi fakat hiç bir şekilde ödeme yapılmadı. Binlerce kişi mağdur oldu ve suç duyurusunda bulunuldu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Kaynak
Sabah
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu