HaberlerKripto Para

Kripto Paralarla Uçak Alınır mı Demeyin!

Meksika hükumetinin satılığa çıkardığı başkanlık uçağına kripto para borsası Isatech'ten ilginç bir teklif geldi.

Kripto paralarla yapabileceklerimizin sınırsız olduğu her geçen gün bir yeni haberle daha kanıtlanıyor. Artık yaşamımızın ayrılmaz bir parçası haline gelen teknolojinin beraberinde getirdiği nimetlere alışmak çok da zor olmuyor. Porsche Cayman, Star Wars hayranlarının bildiği ışın kılıçları, Jui-Jitsu ve Kickbox derslerinin ücretleri, öğle yemeğinde yenilebilecek bir sandviç, lüks ev, uçak bileti ve akla gelebilecek daha pek çok şeyi artık kripto paralarla almak mümkün. Şu an için kripto para dendiğinde akla ilk gelen değer Bitcoin olsa da diğer kripto değerlerin de kullanılırlığı yavaş yavaş artıyor.

Yakın zamanda bu durumu örnekleyen yeni bir gelişme daha yaşandı. Meksika hükumeti ülke başkanına ait Boeing 787 model uçağını satışa çıkardıklarını duyurdu ve bu duyuruya Meksika merkezli kripto para borsası Isatech’ten ilginç bir teklif geldi. Borsa uçağı kripto para ile almayı teklif etti. İçinde uçak, arazi ve başka değerler de olan bir dizi varlığa 138 milyon dolar değerindeki token ile almak istediğini duyuran Isatech, söz konusu varlıklara talip olduğunu bildirdi.

Peki Bu Mümkün Mü?

Eğer Isatech’in teklifli Meksika hükumeti tarafından kabul edilirse hem ülke yüz milyarlaca Amero token’ine (AMX) sahip olacak hem de kripto paralarla alınabileceklerin sınır tanımazlığı bir kez daha kanıtlanmış olacak. Üstelik Isatech’in kripto parayla almak istediği tek şey yalnızca uçak değil. Borsa, aynı zamanda bir Learjet ve denizcilik birliklerine bağlı bir helikopteri de satın alma niyetinde. Helikopterin özellikle orman yangınlarıyla mücadelede kullanılması hedefleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu