HaberlerKripto Para

KuCoin Hackerı Gözünü Merkezi Olmayan Borsalara Dikti!

Uçup giden milyonlarca dolarlık kripto para en çok hangi borsalarda işlem görüyor?

Geçen hafta gerçekleşen KuCoin borsasının hacklenmesi olayının yankıları hala devam ediyor. Toplamda 281 milyon 445 bin dolar değerindeki kripto parayı hackleyen saldırganın merkezi olmayan 5 ayrı borsada 17 milyon dolarlık token sattığı tespit edildi. İşin kötü tarafı hacker hala kripto para satışına devam ediyor!

Olay sonrası alarma geçen merkezi kripto para borsalarında işlem yapamayacağını anlayan hacker, ele geçirdiği tokenları merkezi olmayan kripto para borsalarına satmaya karar verdi. Saldırganın dünden bu yana Kyber Network, 1inch.exchange, DEX.AG, Uniswap ve Tokenlon olmak üzere 5 ayrı merkezi olmayan borsada elindeki tokenları eriterek ETH aldığı öğrenildi.

Söz konusu tokenların satışları ise şu şekilde gerçekleştirilmiş durumda: 9 milyon 448 bin dolar – Uniswap, 4 milyon 144 bin dolar – Kyber Network, 1 milyon 736 bin dolar – 1inch.exchange, 1 milyon 265 bin dolar – DEX.AG ve 499 bin dolar – Tokenlon’da.

En Çok Hangi Kripto Para Birimi Çalındı?

Söz konusu olayda ele geçirilen tokenların başında 150 milyon doları aşkın tutarıyla Ethereum geliyor. ETH’nin haricinde ise BTC, XRP, Stellar, Tron, BSV, LTC, USDT ve XLM gibi tokenlar hacker tarafından ele geçirilen değerler arasında.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu