BorsaHaberler

KuCoin Hackerlarının Kimlikleri Tespit Edildi Mi? Bu Olay Bitcoin’in Fiyatını Etkiler Mi?

Olayın ardındaki sır aralanırsa bu durum en çok hangi kripto para birimine yarar?

KuCoin’in hacklenmesi olayının üzerinden bir hafta geçti bile ancak olayın şoku hala etkisini koruyor. İlk başta 150 milyon dolar olarak açıklanan kaybın kısa bir süre sonra 281 milyon dolar olduğu anlaşılmıştı. Bugün ise KuCoin yönetimi tarafından yapılan açıklamaya göre olayı gerçekleştiren kişilerin kimler olabileceğiyle ilgili önemli veriler edinildiği bilgisi paylaşıldı.

KuCoin CEO’su konuyla ilgili yaptığı açıklama diğer kripto para borsalarının da yardımıyla önemli bir yol katedildiğini ve 64 milyon dolarlık kripto paranın daha saldırgan olduğundan şüphelenilen adreslerden çıkarılarak dondurulduğunu ifade etti.

Nitekim birçok kripto para borsası söz konusu olayla ilgili derhal alarma geçmiş ve saldırganların hareket alanlarını kısıtlamak adına hacklenen fonların büyük bir kısmının erişimini kısıtlamıştı.

Eğer KuCoin yönetiminin yaptığı açıklama %100 doğru ise ve saldırganların kim/kimler olduğu tespit edilirse bu durumun en çok Bitcoin’e yarayacağı kesin.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu