coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinKurumsal Fonlarda Bitcoin'deki Çıkışlar Artarken, Bu Altcoinde Giriş Yaşandı!

Kurumsal Fonlarda Bitcoin’deki Çıkışlar Artarken, Bu Altcoinde Giriş Yaşandı!

CoinShares haftalık kripto para raporunu yayınladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Son haftalarda Bitcoin’in 30.000 doların üzerine yükselişi, uzun süredir ayı piyasası yaşayan yatırımcıların heyecanlanmasına neden olurken, kurumsal yatırımcıların da BTC ve kripto para fonlarına olan ilgisinin artmasını sağlamıştı.

Bu yükseliş kripto para fonlarına altı hafta üst üste giriş yaşanması olarak yansımıştı. Ancak BTC ve kripto para piyasasında yaşanan genel bir düşüş kripto fonlarına girişlerin de değişmesine ve çıkış yaşanmasına neden oldu.

İlgili Haber
Bitcoin Kurumsal Yatırımcıların Odak Noktası Olmaya Devam Ederken Ethereum'a İlgi Azalıyor! CoinShares Raporu!

Bu bağlamda haftalık kripto para raporunu yayınlayan CoinShares, geçtiğimiz hafta kripto para ürünlerinden fon çıkışlarının olduğunu belirtti.

Kripto para ürünleri geçtiğimiz hafta toplamda 30 milyon dolarlık çıkış görürken 6 haftalık giriş akışı da sona ermiş oldu.

” Dijital varlık yatırım ürünleri, geçen hafta toplam 30 milyon dolar tutarında çıkış gördü ve 6 haftalık giriş akışını sona erdirdi.

Çıkışlar, önceki Cuma (14 Nisan), Bitcoin’in 30.000 dolar gibi psikolojik bir seviyeye ulaşmasıyla başladı.

Bu da en son satışın, özellikle herhangi bir makro ekonomik tetikleyicinin yokluğunda, kâr elde etmenin bir sonucu olduğunu gösteriyor.”

Kripto fonlarına bireysel olarak bakıldığında fon çıkışlarının çoğunluğunun Bitcoin’de olduğu görüldü.

Bitcoin, geçtiğimiz hafta 53,1 milyon dolarlık çıkış yaşarken en büyük altcoin Ethereum‘da 16,8 milyon dolarlık giriş yaşandığı görüldü.

“Ethereum, geçen hafta yaklaşık 17 milyon dolarlık giriş gördü. Bu, Şanghay yükseltmesinin ardından yatırımcılar arasında artan bir güven olduğunu gösteriyor.”

ETH dışında giriş kaydeden altcoinlere bakıldığında Litecoin (LTC) 0,2 milyon dolar, Solana (SOL) ise 0,7 milyon dolar giriş yaşadı.

Bu girişler karşısında Ripple (XRP) 0,4 milyon dolarlık çıkış yaşandı.

BTC’nin düşüşüne endekslenen Bitcoin Short fonu bu hafta da 1,5 milyon dolarlık giriş yaşadı.

Bölgesel fon giriş-çıkışlarına bakıldığında Kanada 32 milyon dolarlık fon çıkışı ile ilk sırada yer alırken, ABD 21,9 milyon dolarlık çıkış ile ikinci sırada yer aldı. Kanada ve ABD’yi 7 milyon dolarlık çıkış ile İsveç izledi.

Bu çıkışlar karşısında Almanya’da 28,7 milyon dolarlık, İsviçre’de 0,6 milyon dolarlık, Brezilya’da ise 1,3 milyon dolarlık girişler yaşandığı görüldü.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail