Kripto HaberleriBlockchainLG, Blockchain Teknolojisiyle Yapay Zeka Teknolojisini Birleştiriyor!

LG, Blockchain Teknolojisiyle Yapay Zeka Teknolojisini Birleştiriyor!

Takip et

Güney Kore merkezli elektronik, cep telefonu ve petrokimya da dahil pek çok alanda faaliyet gösteren LG Şirketi, Blockchain teknolojisiyle yapay zekayı birleştirerek dijital ödeme sisteminin önünü açmaya hazırlanıyor. Özellikle coronavirüs pandemisi sebebiyle para ve kart temasından kaçınanların söz konusu ödeme yöntemine büyük ilgi göstereceği aşikar.

Şirketin Bilişim Teknolojileri kolu olan LG CNS, dijital para birimiyle ödeme yapılmasına imkan verecek yeni bir teknoloji üzerinde çalışıyor. Henüz test aşamasında olan ve Blockchain-yapay zeka-bulut üçlemesini bir araya getiren sistem sayesinde yüz tanıma teknolojisinden yararlanılarak kullanıcıların ödemelerini dijital paralarla yapmaları hedefleniyor. Şirket, bu anlamda Kore’de bir ilke imza atacağı iddiasını açıkça dile getirmiş durumda.

Projenin son aşamasına geçildi ve ilk testler yapılmaya başlandı bile. Şirket çalışanlarının yüz tanıma programının test aşamasında kullanıldığı bilgisi paylaşıldı. Bu yolla kripto paraların kullanım alanını daha da genişletmeyi hedefleyen şirket ilk testlerini başarı ile tamamlamış görünüyor. Mart ayından bu yana ilgili sistem üzerinde çalışmalarını sürdüren şirket; gıda ürünlerinin üretimden, işlenmeye, dağıtımdan satın alınma ve tüketimine kadar tüm aşamalarını Blockchain teknolojisi üzerine kaydetmeyi planlıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları