Binance Coin

Lider Kripto Para Borsası Binance’e, Silvergate Bank Şoku!

Silvergate Bank, Binance ile olan ilişkilerini durdurdu.

Ticari hacme ve ağ trafiğine göre dünyanın en büyük kripto para borsası konumundaki Binance, son dönemde regülasyonlarla alakalı kötü haberler nedeniyle bir hayli gündemde.

Kısa süre önce ortaya atılan bir iddiada Binance’in ABD Adalet Bakanlığı ve IRS tarafından soruşturulduğu vurgulanmış ancak CEO Changpeng Zhao bunları yalanlamıştı. Zira piyasada manipülasyon yapmak isteyen birçok kesim, dünyanın en büyük borsası olması sebebiyle Binance üzerinden adımlar atıyor.

Şimdi ise Binance’in bir banka ile olan ilişkisi şüpheli şekilde bir anda son buldu.

Silvergate Bank, Binance İlişkisini Bitirdi

Kripto para dostu banka olarak da bilinen Silvergate Bank, dev kripto para borsası ile olan ilişkilerini tek taraflı olarak noktaladı. The Block tarafından aktarılan habere göre Binance bu olay üzerine kullanıcılarına e-posta göndererek Binance’in artık USD yatırma ve çekme işlemlerinde Silvergate Bank desteği veremeyeceğini belirtti.

Binance’in ilgili e-postayı sadece bankacılık hizmetini kullananlara gönderdiği belirtiliyor. E-postanın hem İngilizce hem de İspanyolca gönderilmesi ise bunun Latin Amerika’daki etkinliğini ortaya koymakta. 11 Haziran tarihinden itibaren Silvergate Bank hizmetinin sona ereceği aktarılmakta.

Kolombiya’da yaşayan bir Binance kullanıcısı olan Renzo Moralez Diaz ise konu hakkında yaptığı açıklamada fonlarının iki haftadır “sıkışıp kaldığını” ifade etti.

Diaz, Silvergate üzerinden USD gönderdiğini ancak bunun iki haftadır beklediğini vurguladı. Binance’in fonları gönderip göndermeyeceğini de bilmediğini belirten Diaz, bir hayli endişeli.

Reddit üzerinde de son birkaç ayda Binance kullanıp da Silvergate ile sorun yaşayan kullanıcıların gönderilerinde artış görülmüştü ve sebep şimdi daha net anlaşılıyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu