Kripto HaberleriAltcoinLUNA'yı SBF Mi Çökertti? Do Kwon'dan Açıklama Geldi, Terra Classic (LUNC) Fiyatı...

LUNA’yı SBF Mi Çökertti? Do Kwon’dan Açıklama Geldi, Terra Classic (LUNC) Fiyatı Arttı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Terra (LUNA) kurucu ortağı Do Kwon, Terra-LUNA çöküşü için eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried ve Genesis Trading’i suçladı ve krizin nasıl meydana geldiğini açıkladı.

Terra Kurucusu Do Kwon, Çöküş İçin Alameda’yı Suçladı

Do Kwon’un iddiasına göre Nisan ayında, Terra’nın stablecoini UST’yi destekleyen Luna Foundation Guard (LFG) kurumundan 1 milyar dolarlık UST kripto para kredi şirketi Genesis tarafından satın alındı. Bu satın alınan 1 milyar dolarlık UST ardından 8 Mayıs tarihinde Curve havuzlarında satılarak UST’nin 1 dolarlık sabit fiyatından ayrılmasına neden olay tetiklendi.

Do Kwon, Genesis’in satın aldığı 1 milyar dolarlık UST’yi Alameda’ya borç verdiğini ve UST’nin çöküşünün arkasında da aynı şekilde Alameda ve FTX CEO’su Sam Bankman-Fried olduğunu iddia etti.

İlgili Haber
Analist Açıkladı: "Mayıs Ayındaki Terra (LUNA) Çöküşünü Aslında Bu Tetikledi!"

Bu gelişmenin ardından Terra Classic (LUNC) fiyatında yaklaşık %5, TerraClassic USD (UST) fiyatında ise %15’lik bir sıçrama meydana geldi.

LUNC fiyatında gözlenen artışı gösteren günlük grafik.

Açıklama, FTX krizini ve Alameda Research ile ilişkisini araştıran federal savcıların FTX ve Alameda’nın Terra-LUNA krizine yol açıp açmadığına ilişkin bir piyasa manipülasyonu soruşturması başlatmasıyla birlikte geldi.

Do Kwon, Genesis Trading’in Luna Foundation Guard’dan (LFG) milyarlarca UST satın aldığını ve USD düşüşünden önce FTX veya Alameda’ya aktardığını iddia ediyor. Kwon açıklamasında şunlara yer verdi:

“Genesis Trading’in çöküşten kısa bir süre önce SBF ya da Alameda’ya 1 milyar dolarlık UST sağlayıp sağlamadığını açıklamasının zamanının geldiğini düşünüyorum – LFG’den yapılan satın alma, bir peg saldırısına malzeme sağlamak için değil, Genesis’in “Terra Defi ekosistemine katılma ilgisinden” kaynaklanıyor gibi gösterildi.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları