BitcoinHaberler

Maliye Bakanlığı Yetkilisi: “Türkiye ve Rusya Arasındaki Ticarette Bitcoin Kullanılabilir.”

Rusya'dan önemli kripto para açıklamaları geldi.

Rusya’nın kripto para birimlerini uluslararası ticarette kullanıp kullanmayacağı bir süredir tartışılıyor. Rusya içerisindeki aykırı seslerden farklı açıklamalar gelmesi kafaları karıştırsa da, Rusya ABD’nin yaptırımlarından sonra kripto para birimlerine daha sıcak bakıyor.

Rusya’nın yerel haber ajanslarından RTVI’nın haberine göre, Rusya Maliye Bakanlığı maliyet politikası departmanı müdürü Ivan Chebeskov kripto para birimlerinin uluslararası ticarette kullanımına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

ABD’nin yaptırımlarının ardından Dolar ve Euro kullanımını zorlaştığını belirten Chebeskov, yine de petrol ticareti için Bitcoin kullanımının mümkün olmayacağını söyledi. Yetkiliye göre bunun nedeni Petrol ticaretindeki hacmin büyük olması.

“Büyük hacimli ticaret nedeniyle yüksek olasılıkla petrol Bitcoin karşılığında satılmayacak.”

Kripto para birimlerinin daha küçük hacimli ticaretlerde kullanılabileceğini belirten Chebeskov, bunun kripto para birimi kabul etmeye açık olan dost ülkelerle mümkün olabileceğini belirtti. Chebeskov’un verdiği örnekler arasında Türkiye de yer aldı.

“Dolar ve Euro ile anlaşma yapmak zorlaştı. Tüm ülkeler ulusal para birimi ile ticarete geçmek istemeyecektir.

Kripto para birimleriyle veya Bitcoin ile yapılacak ödemeler küçük sözleşmeler kapsamında bunu kabul etmeye açık olan dost ülkelerle mümkün olabilir.

Örneğin, Tayland, Birleşik Arap Emirlikleri veya Türkiye ile mümkün olabilir. “

Son dönemde Merkez Bankası’nın da uluslararası ödemelerde kripto kullanımına itiraz etmediğini hatırlatan Chebeskov şunları söyledi.

“Merkez Bankası ile hali hazırda iki konu üzerinde görüşüyoruz. Madencilik ve uluslararası ödemeler. Bazı konularda birbirimize yaklaşıyoruz.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu